eposta yazdır zoom+ zoom-

YSK'dan Ekmeleddin İhsanoğlu'na şok karar!

YSK'dan Ekmeleddin İhsanoğlu'na şok karar!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim sloganı ile ilgili son kararı verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 08-08-2014 12:25 - Güncelleme: 08-08-2014 12:34

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), cumhurbaşkanı adayı 'nun, "AK Parti, CHP, MHP, HDP demeden Türk milletinin gururu, sevgiyi, saygıyı, dirliği, birliği ekmek için Ekmeleddin" sloganında yer alan 'AK Parti' ve 'HDP' isimlerinin çıkarılmasına karar verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, İhsanoğlu'nun söz konusu pankart, bez afiş, el broşürü ve benzeri diğer bütün ilan panolarına itiraz etti.

Şentop, yaptığı itiraz başvurusunda rakip partilerin adayı olan İhsanoğlu'nun kendi propaganda faaliyetleri çerçevesinde partilerinin adını kullanmasının hukuken mümkün olmadığını, seçim dönemlerinde adayların uygulamış oldukları propagandalar, ticari hayattaki tanıtma ve etkileme yöntemi olan reklamın siyasi hayattaki muadili olduğunu, ticari hayatta olduğu gibi siyasi tanıtımlarda da yapılacak uygulamalara devlet otoritesi sınırlamalar koyarak, reklamların hedef kitlelerinin yanlış yönlendirmelerini ve manipülasyona maruz kalmalarını engellemeyi amaçladığını belirtti.

Şentop ayrıca itiraza konu reklamda, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin özel mülkü olan isminin, ilgili adayı desteklediğini ilan eden partilerden de önce en baş sırada kullanıldığını, bu konuda hiçbir izin alınmadığını, partilerinin pankartın sahibi adayı desteklemediğini, cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğini kaydetti. Şentop, Türkiye genelinde, ilgili pankart, ilan, afiş ve bu ibareleri içeren diğer dokümanların toplatılmasını, bilboard ve diğer tüm ilan panolarından çıkartılmasını istedi.

YSK, AK Parti ile HDP'nin izni alınmadan isimlerinin kullanılması nedeniyle, "AK Parti, CHP, MHP, HDP demeden Türk milletinin gururu, sevgiyi, saygıyı, dirliği, birliği ekmek için Ekmeleddin" diye başlayan ilânlardan "AK Parti ve HDP" isimlerinin 8 Ağustos 2014 Cuma günü saat 08.00'e kadar çıkartılması/kapatılması gerektiğine karar verdi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN YSK'dan Ekmeleddin İhsanoğlu'na şok karar! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • KOLAY MI SANA OY VERMEK KILIÇDAROĞLU 08 Ağustos 2014 15:53 bir şiir... BU SON ŞANSIN KILICI ÇEK KIILIÇDAROĞLU. KORKMA SALLA SONUNA DEK KILIÇDAROĞLU. DESTEKSİZ AT GELSİN DESTEK KILIÇDAROĞLU. 600 LİRA AYLIK VERECEKTİN NE OLDU. ŞİMDİ SADECE BİR EKMEK KILIÇDAROĞLU... SİGORTA BAKIMINDAN ÇOK SAĞLAM SİCİLİN. ON AĞUSTOS DA BİTECEK PİLİN. VAY BE DEMİREL BİLE SENİN KEFİLİN. LAF İLE PEYNİR GEMİSİNİ YÜRÜTELİM. YOK OLMASIN BUNCA EMEK KILIÇDAROĞLU... BACIMI OKUL KAPISINDA AĞLATAN. BAŞ ÖRTÜLÜ VEKİLİ MECLİSTEN ATAN. ÇARŞAFLIYA ROZET TAKIP HALKI ALDATAN. PARTİNİN YAPTIĞINIUNUTMAK KOLAYMI. KOLAYMI ONA OY VERMEK KILIÇDAROĞLU... HER DARBEYE ÇIKARDINIZ BİR DAVETİYE. GINA GETİRDİNİZ İRTİCA DİYE DİYE. ŞİMDİ DE PARALEL YAPI AVUKATLIĞI NİYE. ÖRTÜ DÜŞMANLIĞI BACIMIN GÖZ YAŞLARI... KOLAYMI BUNLARI SİLMEK KILIÇDAROĞLU...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ekmeleddin İhsanoğlu
EKMELEDDİN İHSANOĞLU KİMDİR?

1943 yılında Kahire'de doğdu. İhsanoğlu, Mısır Ayn Şems Üniversitesi Fen Fakültesi'nden mezun olduktan sonra El-Ezher Üniversitesi'nde akademik hayata başladı. Türk kültürünü küçük yaşta aile &

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro