eposta yazdır zoom+ zoom-

YPG'ye giden silahlara el koydular

YPG'ye giden silahlara el koydular

Kanuni Sultan Süleyman Tugayı, Menbic sınırında giriştiği operasyonda YPG'ye giden çok sayıda uçaksavar, roket, anti tank silahları ve mühimmata el koydu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-08-2017 19:31 - Güncelleme: 24-08-2017 00:31

Suriye'nin Cerablus ve El Babbölgelerinde faaliyet gösteren Kanuni Sultan Süleyman Tugayı, Suriye'nin Menbic kentinde PYD'ye giden silah dolu tankeri ele geçirdi. Araçta çok sayıda uçaksavar, roket ve mühimmata el konuldu. 

Kısa süre önce kuruluşunu ilan eden Kanuni Sultan Süleyman Tugayı, Suriye'nin Cerablus, El Bab ve Menbic bölgelerinde YPG'ye göz açtırmıyor. Türkiye paralelinde faaliyet gösteren Sultan Murat Tümeni'nin yanı sıra rejime karşı savaşan Kanuni Sultan Süleyman Tugayı da bölgede etkili faaliyeti ile dikkat çekiyor. 

MENBİÇ'TEKİ YPG'LİLERE GİDİYORDU

Türkiye sınırında faaliyetlerini artıran Süleyman Tugayı, YPG'nin silah koridorunu engellemek için etkili operasyonlar yapıyor. Hama bölgesinden Menbic'e silah sevkiyatı istihbaratını alan Kanuni Sultan Süleyman Tugayı, bölgeyi kontrol altına aldı. Yoldan geçen araçlar üzerinde yapılan denetimlerde YPG'ye gönderilen cephane ele geçirildi.

Durdurulan bir tankerde yapılan aramada, aracın deposunda küçük bir orduyu donatacak silah ve cephane bulundu. Menbic'teki YPG'lilere gönderilen ve Maha bölgesinden geldiği bildirilen tankerdeki depoda, çok sayıda uçaksavar, roketatar, anti tank silahları, değişik çapta makinalı silahlar ve çok sayıda mermi ve mühimmat yakalandı. 

'TÜRK ASKERİ İLE KOORDİNE HALİNDEYİZ'

Menbic, Cerablus ve El Bab bölgesinde faaliyet gösteren ve Türk birlikleri ile YPG arasındaki Halise bölgesinin korumasını üstlenen Kanuni Sultan Süleyman Tugayı'nın lideri Osman Osman, Türk askeri ile koordine halinde olduklarını söyledi.

YPG'nin bölgeyi rahatça kullanmasına ve silah sevkiyatına izin vermediklerini belirten Osman, gerekli desteğin sağlanması halinde YPG'ye yönelik etkili operasyonlara girişebileceklerini söyledi. Osman, bölgede etkin denetim sağladıklarını, bu kapsamda YPG'nin bölgedeki sevkiyatını büyük oranda engellediklerini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN YPG'ye giden silahlara el koydular haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • ttk 24 Ağustos 2017 11:56 Türkiye Türkmenlerle birlikte abdye karşı savaş açtı.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro