eposta yazdır zoom+ zoom-

Yozgat'ta çocuklar hayvanlar için harekete geçti

Yozgat'ta çocuklar hayvanlar için harekete geçti

YOZGAT'ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 'Okul Destek Projesi'ne dahil olan çocuklar tarafından yapılıp, boyanan ahşap kuş yuvaları ile kedi evleri parklara konuldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-12-2017 02:05 - Güncelleme: 23-12-2017 02:05

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında 6-7 ve 8'inci sınıf öğrencileriyle "Hem kediye hem kuşa bu kışta sıcak yuva" sloganıyla yapılan kuş ve kedi evleri, parklara ve ağaçlara yerleştirildi. Kış mevsiminde kuşlar ve kediler için yuva hazırlayan öğrencilere, Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü usta öğreticileri de boyama konusunda destek verdi. Hazırlanan yuvaları, halk eğitim merkezinde boyayan öğrenciler daha sonra bunları park ve caddelerdeki ağaçlara yerleştirdi.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yavuz Hatipoğlu, yapılan etkinlik hakkında bilgi vererek, ‘Okul Destek Projesi’ kapsamında bu etkinlikleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Bugün yapılan etkinlikte de, çocukların kuşlara yuva yaptığını belirten Hatipoğlu, “Önce çocuklarla birlikte kuş yuvalarını boyadık. Şimdide, ahşaptan imal edilen yaklaşık 50 kuş yuvasını, parklarda ağaçlara ve uygun yerlere yerleştiriyoruz. Amacımız, toplumda bir farkındalık oluşturmak. Yaptığımız bu çalışma umarım bir örnek olacak. Çocukların hem doğaya hem de birbirlerine karşı daha merhametli daha olumlu tutumlar içerisinde yetişmesine katkı sağlayacağını düşündük. Umarım bu düşüncemiz uzun vadede desteklerle daha yaygınlaştırırız daha da geliştiririz. Çocuklarımızla bir arada böyle bir etkinliğin yapmaktan gurur duyuyoruz. Emeği geçen bütün çocuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Yuvaları ağaçlara yerleştiren öğrenciler ise bu kış hem kedi hem de kuşlar için sıcak yuva yaptıklarını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yozgat'ta çocuklar hayvanlar için harekete geçti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro