Türkiye'yi sarsan ByLock tuzağı şarkıyla başlamış

Avukat Zerrin Gölyeri, bir yaz gecesi Türkçe pop dinlerken, üç yıl sonra ByLock’çu diye gözaltına alınacağını tahmin bile edemezdi. Dosyayı inceleyen bilirkişi, Gölyeri’nin müzik dinlemek için tıkladığı ‘Frezzy’ adlı platformdan gizlice ByLock’a yönlendirildiğini saptadı. En az 11 bin 480 kişinin ‘ByLock’tan aklanmasını sağlayan ‘Mor Beyin tuzağı’ işte böyle ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'yi sarsan ByLock tuzağı şarkıyla başlamış haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR11 YORUM
 • Hakkı SEVER 30 Aralık 2017 14:18 Müzik dinlemek için tıklanan ‘Frezzy’ adlı platformdan gizlice ByLock’a yönlendirilenler için; onay olmadan baylocka girmek mümkün değildir deyip ilgisi olmadığını söyleyenlerle de dalga geçerek linç girişiminde bulunanlar utansın.

  CEVAP YAZ 1 0
 • Mehmet 30 Aralık 2017 12:30 Fetonun en büyük tuzağı dindar insanları kullanması oldu. Allah'ım cehennemde o fetonun ateşini bol etsin

  CEVAP YAZ 4 4
 • BATURAY 30 Aralık 2017 12:21 Ciddi söylüyorum, bu mağduriyetleri en acı şekilde yaşamış insanlara GAZİLİK verilmeli. Bu insanlarda terör mağduru. İnşallah düşürüldüğü kumpası farkedilmeyen masum vatandaş yoktur.

  CEVAP YAZ 1 1
 • Hamza 30 Aralık 2017 12:15 Mağdur diye suçlular aklanmasın aman. Balyozda hepsi masum değildiki. Suçsuzlarda başyoza dahil edilince fiğerleride hapisten yırttı. O yüzden vay böyle olmuş diye hepsi göreve dönmesine. Kemalistiz diyenler darbeleri yapıp çok can yaktı. Ordu darbe yapsın diye miting bile yaptılar. Hepsi suçlu olmayabilir ama çoğunluğu darbeci millet düşmanı bunların. Şimdi fetöcü ileri savunmanın çoğu kemalistim diyenler. Menderesin haksız asan kim. 12 Eylülü yapan kim. Hep kemalistim diyen devlet ve milleti sömüren Alçaklar. Aslında Atatürk düşmanı olan kişi bunlar.

  CEVAP YAZ 4 1
 • Hamza 30 Aralık 2017 12:13 Mağdur diye suçlular aklanmasın aman. Balyozda hepsi masum değildiki. Suçsuzlarda başyoza dahil edilince fiğerleride hapisten yırttı. O yüzden vay böyle olmuş diye hepsi göreve dönmesine. Kemalistiz diyenler darbeleri yapıp çok can yaktı. Ordu darbe yapsın diye miting bile yaptılar. Hepsi suçlu olmayabilir ama çoğunluğu darbeci millet düşmanı bunların. Şimdi fetöcü ileri savunmanın çoğu kemalistim diyenler

  CEVAP YAZ 4 1
 • MİSAFİR 30 Aralık 2017 11:28 ISRARLA SORUYORUM HANİ BU PROGRAM GOOGLE PLAY VE APPLE STORE DA YOKTU...GOOGLE DA OLMAYAN BİR PROGRAMA GOOGLE ÜZERİNDEN YÖNLENDİRME OLAMAYACAĞINA GÖRE...HANİ USB İLE ÖZEL BİR ŞEKİLDE YÜKLENİYORDU...HANİ BİR DOLAR ÜZERİNDEKİ SERİ NUMARASI ŞİFRE İDİ VE ANCAK BU ŞEKİLDE PROGRAMA GİRİLİYORDU....CEVAP ALALIM LÜTFEN...BİR DE İÇERİKLERİ GÖRSENİZ EVLERE ŞENLİK...

  CEVAP YAZ 5 3
 • GONUL 30 Aralık 2017 11:09 HANI MAGDUR YOKTU, BU INSANLAR BU HILEYI ORTAYA CIKARMASAYDI NE OLACAKTI, KIMI INTIHAR ETTI, KIMI BOSANDI YUVASI YIKILDI KAFAYI YEDI, NAMUSLU DURUST INSANLARIN BIRAN ONCE AKLANARAK TOPLUMA AILELERI ILE KAZANDIRILMASI LAZIM VE BUDA ZAMAN ALACAK, DAHA KIMBILIR FETONUN KACTANE TUZAGI CIKACAK ORTAYA.

  CEVAP YAZ 7 4
 • Hakkı SEVER 30 Aralık 2017 10:42 İktidar partisi aldanır, vatandaş kumpasa alınır. Mağdur olan vatandaş olur.

  CEVAP YAZ 4 3
 • Mustafa Atiker 30 Aralık 2017 09:48 Bu mağdur olanların tamamının listesini yayınlayın bir bakalım. Alırken ismini yayınladıklarınızla veya hiç içeriye almadıklarınızla uyuşuyor mu?!

  CEVAP YAZ 2 6
 • Misafir 30 Aralık 2017 09:42 Şu süreçte ne olursa olsun yaşadığımız tüm travmalara rağmen asla devletimize küsmedik, umarım kısa sürede iadei itibar yapılır.

  CEVAP YAZ 12 1
 • Misafir 30 Aralık 2017 09:34 Günlerce, aylarca bağırdık, haykırdık, yırtındık bu lanet programın adını duymadık diye. Ama herkesin bakışı 'Niye sende çıkıyor o zaman koskoca devlet hatamı yapacak' bakışlarıyla hayatımız mahvoldu. Ne olduğunu anlayamadık, acaba dedik hattımızdan birilerimi girdi, o mu yaptı bumu yaptı derken gözaltı ev araması ve dünya çile. Korkunç travmalar ve nihayet sonunda ortaya çıkan hakikatler. Çok şükür hain fetöcülerden olmadığımız ispat oldu. Çok ama çok geç gelen bir adalet. Yine de şükürler olsun. Umarım artık empati yapmayı öğreniriz, bir anda herkesi hain ilan etmeyiz.

  CEVAP YAZ 2 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro