eposta yazdır zoom+ zoom-

Yılmaz Özdil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin bira yanıtı

Yılmaz Özdil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin bira yanıtı

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, kendisini hedef alarak "Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıtı tepki çekti. Özdil, "İçmeye zorlamadım, teklif var, ısrar yok" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 10-01-2019 08:52 - Güncelleme: 10-01-2019 08:52

Halk TV'de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına katılan Yılmaz Özdil'in "Samimiyetle söylüyorum, bu sözlerimde en ufak bir kinaye yoktur, Tayyip Erdoğan bir tane bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu." ifadeleri polemik yarattı.

Yılmaz Özdil'in ifadelerine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanı'nı bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" demişti.

HİTLER BENZETMESİ KÜSTAHLIĞI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'faşistlik'le suçladığı Özdil'den ise yanıt gecikmedi. Yılmaz Özdil, "Bir bira" başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözleri için "Birincisi içmeye zorlamadım, teklif var, ısrar yok. İkincisi, Hitler ağzına bira sürmezdi, demokrat mıydı? Üçüncüsü, bir bira trafikte bile suç değilken, Halk Arenası'nın bir bira yüzünden üç program kapatılması hangi promil hesabıyla yapıldı?" dedi.

Yılmaz Özdil'in yazısının tamamı

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Yılmaz Özdil'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin bira yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR75 YORUM
  • mniksek 10 Ocak 2019 13:53 EĞER BU ÜLKEYİ YADA PARTİSİNİ İLERİ TAŞIMAK ALKOL ALMAYA BAĞLI OLSAYDI CHP ŞİMDİ UÇUYORDU, CHP GENEL BAŞKANI VE PARTİLİLER VE DESTEKÇİŞİ SİZ ÖZDİL'ler MÜJDAT GEZENLER GEZİCİLER ALKOL TÜKETİMİNDE SINIR TANIMIYORSUNUZ VE HALA YERİNİZDE SAYIYORSUNUZ...

    CEVAP YAZ 0 163

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro