eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım'dan Rusya'ya domates göndermesi

Yıldırım'dan Rusya'ya domates göndermesi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 73. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-05-2017 19:39 - Güncelleme: 24-05-2017 00:18

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu'nda konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, Rusya'yla yürütülen normalleşme görüşmeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunurken domates konusunda da Rusya'ya mesaj yolladı.

Rusya ile normalleşmenin büyük oranda sağlandığını ifade eden Binali Yıldırım, domates konusunda mutabık kalınamadığını, Rusya'nın kendi domatesini yetiştirmeyi düşündüğünü söyledi. Başbakan Yıldırım konuyla ilgili şöyle konuştu:

"Ülkemizin uluslararası menfaatlerini sağlamak için büyük bir çaba gösteriyoruz. Karadeniz İşbirliği Zirvesi Türkiye'nin ev sahipliğinde yapıldı. 12 ülke bir araya geldi. Bölgenin nasıl daha fazla ortak bir çalışma içinde olacağını konuştuk.

Bizim siyaset anlayışımızda öteki yok. Bütün vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Bizim anlayışımızda halka hizmet hakka hizmettir. Bundan sonra da aynı kararlıklıkla kucaklamaya devam edeceğiz. Heyecanlarımızı yeşerteceğiz. Önümüzdeki yılların kazanılmış yıllar olması için çaba göstereceğiz. Küresel rekabette daha dirençli ve güçlü bir ekonomi için aşkla yolumuza devam edeceğiz.

DOMATES AÇIKLAMASI

Bugün artık turizmde kötü günler geride kaldı ve tekrar eski parlak günlere dönüş yaşanıyor. Rusya ile ilişkilerimizi büyük oranda normalleştirdik. Yatırımcılarımızın önünde hiçbir kısıtlama yoktur. Domateste kısıtlı bir imkan var bunun da önümüzdeki günler de çaresine bakacağız. Rusya domates yetişitirmeyi kafasına koymuş yetiştirebilirse ne ala yetiştiremezse biz buradayız."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım'dan Rusya'ya domates göndermesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR25 YORUM
  • Farklı Bakış 24 Mayıs 2017 17:32 BAZEN KONUŞUP DURUYOR. DUA ETTE AB ÜRÜNLERE AMBARGO KOYMASIN BU SENE TURİSTİ NASIL DAVET EDECEKSİNİZ

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro