eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım'dan ABD'ye Öcalan posteri tepkisi

Yıldırım'dan ABD'ye Öcalan posteri tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım Rakka'da YPG'nin Rakka'da Öcalan posteri açmasıyla ilgili ABD yönetimine tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-10-2017 14:19 - Güncelleme: 20-10-2017 14:19

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, (Öcalan'ın posterinin Rakka'ya asılmasıyla ilgili olarak ''Bunu bizden ziyade ABD'nin değerlendirmesi gerekir" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım, Üsküdar'da cuma namazı sonrası camiden çıkarken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

ABD'YE HEP SÖYLEDİK
Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterinin Rakka'daki meydana asılmasıyla ilgili soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Bunu bizden ziyade ABD'nin değerlendirmesi gerekir. Bu görüntüler büyük bir talihsizliktir. Bugüne kadar müttefikimiz olan ABD'ye hep söyledik. Bir terör örgütüyle başka bir terör örgütünü yok etmek için işbirliği yapmak ne kadar hazin bir sonuca götürdüğünü bu fotoğraf ortaya koymuştur. ABD, YPG ve PYD'nin terör örgütü olduğunu anlamak için daha neyi bekliyorlar. PKK bölücü başının fotoğrafının orada sergileniyor olması açıkçası ABD, Türkiye müttefik ilişkisine de en büyük zararı vermektedir. Bu davranışıyla ABD terörle işbirliği yapmakla kalmıyor Suriye'nin de geleceğini tehlikeye atıyor" diye cevap verdi.

ABD vize krizinin sorulması üzerine de Başbakan Yıldırım, "Dışişleri yetkilileri karşılıklı olarak değerlendiriyorlar. Ümit ederim konu suhuletle bir çözüme ulaşmış olur. Teknik düzeyde çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım'dan ABD'ye Öcalan posteri tepkisi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Hasan Basri 20 Ekim 2017 14:37 Başbakanım verelim cesedini gitsin daha ne bekliyoz. Diğerini de aynı şekilde paketleriz. Bunların anladığı dil bu.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro