eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım mı, Kahraman mı? Kimin dediği olacak

Yıldırım mı, Kahraman mı? Kimin dediği olacak

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın nasıl yeniden aday olduğunu bugünkü yazısında anlattı. Zeyrek, ayrıca İsmail Kahraman ve Başbakan Yıldırım'ın TBMM camisi konusunda yaşadığı görüş ayrılığını da gündeme taşıdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-11-2017 09:05 - Güncelleme: 14-11-2017 09:46

AK Parti uzun bir beklemenin ardından Meclis Başkanı adayını dün açıkladı. İsmail Kahraman yeniden aday oldu. Bu mesele dün Rusya yolunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da soruldu. Erdoğan, "benim de şimdi haberim oldu" diye cevap verdi. Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında bu konuyu gündeme taşıdı.

Zeyrek'e göre, İsmail Kahraman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ikna ederek yeniden Meclis Başkanlığına aday gösterildi.

Yazar, Kahraman'ın adaylığı üzerinden gözlerden kaçan bir çekişmeyi de gündeme getirdi. İsmail Kahraman'ın Meclis bahçesindeki tarihi camiinin yeniden yapılmasını istemesine karşın, Başbakan Yıldırım'ın tam aksine TBMM Camisi’nin yıkılmasını istemediğini belirtti. Zeyrek, bu iddiasını ise Yıldırım'a çok yakın bir isimle görüşmesine dayandırdı. TBMM camisinin yıkılmayacağını ifade ettiğini yazdı.

Kahraman'ın Meclis Başkanı olması durumunda cami ısrarından vazgeçmeyeceğinin altını çizen Zeyrek, bugünkü yazısında şu soruyu yöneltti: Bakalım kimİN dediği olacak? Yıldırım'ın mı, Kahraman'ın mı? 

Zeyrek'in yazısında ilgili bölüm şöyle:

KALMAK İÇİN CUMHURBAŞKANI’NI İKNA ETTİ

AK Parti, TBMM Başkan adayını açıklamadan önce Bekir Bozdağ, Hayati Yazıcı, Burhan Kuzu gibi önemli isimler Başkan adayı olarak gündeme geldi.

Ben ısrarla “Başkan Kahraman kalmak isterse, Cumhurbaşkanı bu isteği reddetmez” diyordum. Başbakan Yıldırım’ın Hayati Yazıcı ile Partide çalışmaya devam etmek istediği de biliniyor. Bekir Bozdağ’ın TBMM Başkanlığı’na getirilmesi ise yeni bir kabine değişikliğini gündeme getirebilirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, dün sabah Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilince doğrudan TBMM Başkan adayının belirlendiğini düşündüm. Öğlen saatlerinde de TBMM Başkan adayının Kahraman olduğu açıklandı. Yanılmamıştım.

Haber bültenlerinde Kahraman’ın yeniden aday olacağı haberi dönmeye başladığında benim aklıma yine TBMM Camisi geldi.

Bir dönem daha Başkan olması, Kahraman’ın Cami konusundaki planını gerçekleştirmesi için fırsat yarattı. Israrından vazgeçeceğini sanmıyorum.

Bakalım kimin istediği olacak?
Kamunun “İsraf”tan kaçınmasını isteyen Yıldırım’ın mı?
TBMM’de “daha büyük cami” isteyen Kahraman’ın mı?

İsmail Kahraman eşi kimdir? Aslen nereli kaç yaşında?

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım mı, Kahraman mı? Kimin dediği olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Sabri 14 Kasım 2017 11:08 Metal Yorgunu olmayan AK Partinin Atatürkçülük açılımına uygun, 77 Yaşında dinamik Başkan ile yola devam

    CEVAP YAZ 5 1
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI » İsmail Kahraman
İSMAİL KAHRAMAN KİMDİR?

İsmail Kahraman aslen Rizelidir. 7 Aralık 1940 yılında dünya gelen İsmail Kahraman 76 yaşında. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan İsmail Kahraman eşini medyadan uzak tutuyor. İsmail Kahraman'ın karısı Hatice Kahraman ile

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro