YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 15 Mart 2016 11:19 - Güncelleme: 15 Mart 2016 11:21

Yetkililerden istifa beklerken

Katiller, öldürdükleri zaman değil ölenlerin acısını yaşayanların duygularını yönetmeye başladıklarında kazanırlar. İnsanlar sevdiklerini kaybettiklerinde, büyük acılar yaşadığında genellikle duygularıyla karar verirler. Algılarının yönünü öfkeleri belirler. Bu açıklama burada biraz beklesin.

Bugün değinmek istediğim konu, aynı cümlelerin farklı tezahürleriyle ilgili. Vatan hainleriyle, iyi niyetli insanların kurduğu benzer cümlelerin sonuçlarının nereye vardığı ile alakalı.

Güvenlik zafiyeti olsa da olmasa da yaşananların sorumluluğunun iktidarda olduğunu düşünenlerdenim. Biz milyarlarca liralık vergiyi, her şeyden önce güvenliğimiz için ödüyoruz. Karşımızdaki düşman ne kadar gaddar olursa olsun, ne kadar namustan, şereften yoksun olursa olsun devletimiz, o hainlerin kurduğu tuzakların üstesinden gelebilecek kabiliyete sahip olmalıdır. Eğer yönetimi elinde bulunduranlar, olması gerekeni sağlayamıyorsa istifa etmelidir ve görevi layıkıyla yapacak birine devretmelidir.

Bu cümleler eksikleri kapatmak, yanlışları düzeltmek ve istikrarın sağlanması için kurulmuştur fakat birilerinin benzer ifade kullanmalarının sebebi devleti zayıflatmak, toplumu korku ve endişeye sevk etmek, ortalığı karıştırmaktır. Tezgahı kurup, tuzak sonrası meydana gelen acıdan memnuniyet duyanların, devleti daha büyük bir zafiyet içerisine sokma çabasıdır.

Örneğin, herhangi bir şirkette müdürünün işlerini zorlaştırıp ayağını kaydırmak isteyen bir çalışanın, evrakları ortadan kaldırıp, müdürü zor durumda bırakacak tuzaklar kurması ve ardından aynı çalışanın; “Burada olup bitenden müdür sorumludur, müdürün bir an önce istifa etmesi gerekmektedir” demesi gibi. Terörist sevici güruhun, yaşananlar sonrası devleti hedef göstermesi tamamen kötü niyet sebebidir. Bugün istifalar olsa, hatta iktidar değişse onlar görevinin başına yeni geçen isimleri yıpratmak için ellerinden geleni yapacaklar, tuzaklar kuracaklar ve daha sonra istifa bekleyecekler.

Her gün terör propagandası yapıp, hendek kazanlara selam gönderip, canlı bombaların cenazelerinde zafer işareti yapanlar, bugün iktidardakileri istifaya davet ediyorlar. Üstelik bunu yaparken ne utanıyorlar, ne de sıkılıyorlar.

Toplumun bir kesimi bugün istifa bekleyebilir ki ben de onlardan birisiyim, bu normaldir, haktır ama yaşanan acıların sorumluluğu iktidarda olduğu gibi, vebali de sebep olanların üzerindedir, destek verenlerdedir, hoş görenlerdedir.

Sorumluluğu sebebiyle devlet idarecilerine seslenirken, sebep olanların propagandalarına malzeme olunmamalıdır. Aksi durumda, katillerin emelleri gerçekleşmiş olacaktır.

twitter.com/umitsamimi
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yetkililerden istifa beklerken yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Büşra Taşkın 21 Mart 2016 20:54 Konuyu çok güzel özetlemişsiniz, tebrikler

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro