Yerel seçimlerler ilgili olay sözler herkes öne alınacak diyor ama...

24 Haziran seçimlerinin radından 2019 yerel seçimlerinin erkene alınacağı iddiaları gündeme Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'nın seçimin 1 Kasım'a çekilmesinin doğru olacağını söylemesiyle tartışma daha da alevlendi. Ancak Gazeteci-Yazar Muharrem Sarıkaya katıldığı canlı yayında erken seçimin anayasa değiştirilse bile yapılamayacağını söyledi.

Habertürk TV yayınında konuşan Sarıkaya, Anayasa Mahkemesi kararlarını gerekçe göstererek yerel seçimlerin öne alınmasının mümkün olmadığını söyledi.

Konuşulanların aksine CHP'nin erken seçime sıcak bakmadığının altını çizen Sarıkaya "Eğer referandumsuz bir şekilde yerel seçim öne alınacaksa en az 4 partinin biraraya gelmesi gerekiyor. Çünkü AK Parti, MHP veya ona eklemlenecek bir partinin 400'e (vekil) ulaşma şansı olmuyor. Onun için CHP'ye ihtiyaç var. Dolayısıyla CHP'ye ihtiyaç duyulduğundan dolayı CHP yerel seçimin öne alınmasına hiç sıcak bakmıyor. Nitekim Kılıçdaroğlu 2 önce 'zamanında yapılır' diye kestirip atmıştı. O nedenle bir anayasa değişikliğine ihtiyaç var." dedi.

  • Medya 02 Temmuz 2018 16:23
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Yerel seçimlerler ilgili olay sözler herkes öne alınacak diyor ama... videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro