eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Ulaştırma Bakanı'yla Binali Yıldırım'ın ilginç tanışma hikayesi

Yeni Ulaştırma Bakanı'yla Binali Yıldırım'ın ilginç tanışma hikayesi

Yeni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Binali Yıldırım'ın tanışma hikayesi ve dostlukları yıllar öncesine dayanıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-05-2016 12:48 - Güncelleme: 25-05-2016 12:48

AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, yeni Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu. Ahmet Arslan'ın Binali Yıldırım ile dostluğu ikilinin İDO'da çalıştığı yıllara dayanıyor.

Öyle ki Binali Yıldırım Ahmet Arslan için "Adı gibi aslan biridir" demiş ve seçimler öncesi şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ahmet Arslan adı gibi aslan biridir. Benimle genel müdür olarak çalıştı ve daha sonra 24. dönemde sizin evladınız sizin vekiliniz olarak onu seçip parlamentoya gönderdiniz."

Binali Yıldırım'ın bu sözleri Ahmet Arslan'a yönelik boş bir övgü değildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi mezunu olan Arslan, İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri'nde (İDO) Binali Yıldırım'ın genel müdür olduğu dönemde çalışır.

yeni ulaştırma bakanı ahmet arslan kimdir

SABAHA KADAR ÇALIŞTI, GEMİ KRİZİNİ ÇÖZDÜ

Bir gece gemilerden biri bozulur. Ertesi sabaha tamir edilmesi gerekiyordur. Kim diye ararlarken, tersanelerin birinde çalışan Ahmet Arslan’ı bulurlar.

Sabaha kadar çalışır ve gemiyi hizmete sokar. Yıldırım onu Ankara’ya getirtir ve Devlet Hava Meydanları’nın başına getirir. Sonra milletvekili olmasında etkili olur.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni Ulaştırma Bakanı'yla Binali Yıldırım'ın ilginç tanışma hikayesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • ASSİVAS 25 Mayıs 2016 18:07 AYŞEGÜL NİCKLİ BAYAN, ÖZELLİKLE BAYANSIN SEN, KÜFÜR ÜN HİÇBİR MAZARETİ OLMAZ VE TAYYİP ERDOĞAN DAN KÜFÜR DUYMADIM BEN MAALESEF BİR PARTİ LİDERİ SEÇMİŞSİNİZ TERBİYE VE KİBARLIKDAN EDEPTEN UZAK TAM BİR MAÇO, YAZIK O PARTİYE BU KAFAYLA SİZLER DE HEP YERLERDE SÜRÜNÜRSÜNÜZ VE HAKEDİYORSUNUZ. DAHA BETER OLUN.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro