eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bomba! Türkeş paylaşımı ve...

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bomba! Türkeş paylaşımı ve...

Bugün resmi gazetede yayınlanan kararla ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Halis Aygün atandı. Yeni ÖSYM başkanı Profesör Dr. Halis Aygün twitterı salladı. Sebebi de daha önceki Türkeş ve Yazıcıoğlu paylaşımları.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-09-2018 11:16 - Güncelleme: 06-09-2018 11:35

KOCAELİ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Halis Aygün yeni ÖSYM Başkanı oldu. Aygün'ün ÖSYM Başkanlığına atama yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Halis Aygün'ün ÖSYM'nin başına gelmesi twitterda trend topic listesine girdi. Ülkücü kesim bayram ederken Halis Aygün'ün daha önce twitter hesabından yaptığı çeşitli paylaşımlar yeniden gündeme geldi. Bu paylaşımları arasında Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili olanlar yeniden en çok paylaşılarlar arasına girdi.

Twitter ikiye bölündü
TT listesinde zirveye çıkan yeni ÖSYM başkanına hem destek hem eleştiri var. Milliyetçi kesim Halis Aygün'ün bu paylaşımlarını 'adamın dibi ÖSYM başkanı oldu' diyerek sevinçle yayarken, bazıları da 'taraflı' olduğu iddiasında. İşte twitterda dolaşan ÖSYM başkanının eski paylaşımları ve onun için yapılan yorumlar:


Halis Aygün kimdir aslen nereli? : Yeni ÖSYM başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 1968 yılında Giresun Şebinkarahisar’da doğdu.1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden mezun olan Aygün, Yüksek Lisansını 1992 yılında aynı üniversitede tamamladı. Aygün, doktorasını 1997'de London City University'de tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Matematik Bölümü, Topoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olan Aygün, Kocaeli Üniversitesi'nde 1998'de yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006 yılında da profesör unvanını aldı.

Yeni ÖSYM Başkanı Profesör Doktor Halis Aygün kızı Aybike ile... 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bomba! Türkeş paylaşımı ve... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Misafir 06 Eylül 2018 23:49 İlk defa adam gibi birisi atanmış.Bu haber beni fazlasıyla sevindirdi.Tam bir Türk,Türkçü ve Atatürkçü.Olması gereken de böyle bilim insanlarının atanması.Başarılar diliyorum.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Halis Aygün
HALİS AYGÜN KİMDİR?

Ölçme, Seçme Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Halis Aygün merak konusu oldu. Aygün aslen nereli eğitim kariyerinde neler var? Ayrıntılar haberimizde. Giresun'da doğdu:1968 yılında Giresun Şeb

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro