YAZARLAR

Nehir Yılmaz

Nehir Yılmaz

hnehiryilmaz@hotmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 06 Ekim 2015 15:43 - Güncelleme: 27 Ekim 2015 15:26

YENi OPEL CORSA Color Edition Sürüş İzlenimleri

Test sürüşü yapmaktan en keyif aldığım otomobillerden biride  Opel’in küçük sınıftaki ilk otomobili Corsa. Bu otomobilin her nesilde yaşadığı değişim onu biraz daha tercih edilenler listesine ekledi. Beşinci nesliyle ikinci kez sahip olduğu Otobest 2015 ödülüne layık görüldü. Yeni neslinde donanımları, renkleri ve özellikle yeni motor seçenekleriyle eskisinden çok daha dinamik ve özellikle Color Edition donanımıyla daha sevimli

Adam’la birlikte başlayan markanın yeni tasarım yüzü Yeni Corsa’da ilk göze çarpan değişiklik. Ön kaputtaki U formu, daha sivri köşeli öne doğru uzanan farlar yenilikler arasında.

media.20151006154458.jpg
İç tasarımı eskiye oranla daha kaliteli ve daha modern çizgilere sahip. Color Edition donanımlı otomobilimin içi ışıl ışıl. 5 kapılı test otomobilim farklı renklerin bir araya gelmesiyle hem enerji dolu hem de ferah bir atmosfer oluşturuyor. Otomobilde arka camlar manuel, bu benim sevmediğim bir özellik. Buna yolcu koltuğundaki güneşlikte ayna olmamasını da ekleyebiliriz.

opel_corsa_models_color_edition_944x476_co1525_e01_036_mrm.jpg

Baş ve diz mesafesi yeterli boyutta. Uzun boylu olmanız küçük görünen otomobilde aslında çok da uzun olmadığınız hissi uyandırabilir. Küçük eşya gözleri çok kullanışlı, özellikle vites önündeki boşlukta telefon gibi küçük eşyalarınızı koruyabileceğiniz alan hemen elinizin altında. IntelliLink bilgi-eğlence sistemi, 7 inç renkli dokunmatik ekranı, Apple ve Android cihazlarla uyumlu. Ayrıca Bluetooth, Siri Eyes Free, Navigasyon için BringGo, internet radyosu ve podcast’ler için Stitcher ve TuneIn gibi pek çok uygulama kullanılabiliyor. Sade bir gösterge tablosuna sahip iki analog gösterge ve ortada yol bilgisayarı, oldukça büyük tutulmuş bilgisayarda büyük rakamlarla hızınızı görebiliyorsunuz.

Test otomobilim benzinli 1.0 litre motora sahip, bu motor 115 beygir güç üretiyor. 170 Nm de tork gücüne sahip. Opel’in son dönemdeki en yeni motorlarından olan 3 silindirli turbo beslemeli motor sizi birçok kez beni olduğu gibi şaşırtacaktır. Çünkü düşük devirlerde dahi ulaşabildiğiniz bu tork değeri yokuşlarda, seri hızlanmalarda çok başarılı. Bu motora yalnızca manuel şanzımanla sahip olabiliyorsunuz. Otomobil şehir içi için çok ideal donanımlara ve kolay kullanıma sahip. Uzun yolda, trafikte, kalabalık olarak  seyahat ettiğim otomobil de ortalama 5.5 litre gibi düşük bir yakıt değeri vardı. Yani hem ekonomik hem sürüşü kolay bir otomobil.

 
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN YENi OPEL CORSA Color Edition Sürüş İzlenimleri yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
REKLAM
Nehir YılmazDİĞER YAZILARINehir Yılmaz
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro