eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Kıbrıs haritaları çelik kasaya kilitlendi

Yeni Kıbrıs haritaları çelik kasaya kilitlendi

Cenevre'de yapılan Kıbrıs müzakerelerinde sona gelindi. Her iki tarafın incelediği yeni Kıbrıs haritaları Birleşmiş Milletler'in çelik kasasına kilitlendi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-01-2017 23:29 - Güncelleme: 12-01-2017 00:29

İsviçre'deki BM Cenevre Ofisi'nde devam eden Kıbrıs müzakerelerinde taraflar haritalarını sundu. Haritalar, iki tarafın harita uzmanlarının kontrollerinin ardından dün yerel saatle 19.50'de BM'nin çelik kasasına alınarak kilitlendi.

Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada Kıbrıs müzakerelerinde son aşamaya gelindiği duyruldu. Garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere'nin katılımıyla bugün Cenevre'de Kıbrıs Konferansı'nın gerçekleştirileceği bildirildi. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Kıbrıs meselesine çözüm bulunması için Birleşmiş Milletler Genel Sekreterinin İyi Niyet Misyonu çerçevesinde sürdürülen çabalar son aşamasına gelmiştir. Bu kapsamda garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve Birleşik Krallık ile Ada'daki iki tarafın katılımıyla Cenevre'de 12 Ocak 2017 tarihinde Kıbrıs Konferansı gerçekleştirilecektir” denildi.

Açıklamada konferansa katılmak üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Cenevre’ye gideceği duyuruldu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni Kıbrıs haritaları çelik kasaya kilitlendi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • Türk de biziz Kürt de biziz kime ne!? 12 Ocak 2017 09:09 Ege'de ve Süleyman Şah'ta toprak kaybettik. Sıra Kıbrıs'ta olmasın. Haydi Ak Partililer, çalışın, gayret gösterin. Toprak kaybını önleyin.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro