eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni CHP'de ilk toplantıda kavga çıktı! Aylın Nazlıaka...

Yeni CHP'de ilk toplantıda kavga çıktı! Aylın Nazlıaka...

CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nın ardından dün yapılan ilk Parti Meclisi (PM) toplantısında partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka’nın bağışlanma talebinin gündeme gelmesi sert tartışmalara neden oldu. Bağışlanma önerisi geri çekildi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-02-2018 08:22 - Güncelleme: 11-02-2018 08:22

CHP’nin yeni PM’si 36. Olağan Kurultay’ın ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Genel Merkez’de dün ilk toplantısını yaptı. Basına kapalı toplantı yaklaşık 5 saat sürdü. 

Kılıçdaroğlu, konuşmasında ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Hepiniz zor bir dönemde görev aldınız. Çok yoğun çalışacağız ve geniş kesimlerle buluşacağız. Sokakta olacağız. Sizden isteğim partililerin bulunduğu yerlerde değil, partimize oy çıkmayan seçmenlerin bulunduğu yerlere ulaşmanız” dedi. 

NAZLIAKA AFFEDİLSİN: Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından, geçen dönem ‘iftira’ suçlamasıyla ihraç edilen Ankara Milletvekili Nazlıaka’nın 300 delegenin imzasıyla bağışlanma talebi gündeme geldi. Bu talep sert tartışmalara neden oldu. 

NAZLIAKA PM'YE GİRİNCE: Nazlıaka’nın TBMM’deki odasından Atatürk resmini indirmekle suçladığı Ankara Milletvekili Necati Yılmaz başta olmak üzere birçok PM üyesi Nazlıaka’nın özür dilese bile partiye geri dönmemesi gerektiğini savundu. Özür dilemek için çağırılan Nazlıaka’nın PM’ye girmesiyle tartışma daha da alevlendi. Bunun üzerine öneri geri çekildi. Konu MYK’da tartışıldıktan sonra uygun görülürse yeniden PM görüşüne sunulacak. 

İTTİFAKTA CHP'NİN YERİ YOK: CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, yeni seçilen PM’nin ilk toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, Başbakan Yıldırım’ın CHP’yi ittifaka davet etmesiyle ilgili şunları söyledi: “Başbakan’ın bizi davet ettiği ittifak, ifade ettikleri gibi yerli ve milli değildir. O ittifak tek adam rejimi ittifakıdır. CHP’nin tek adam rejimi ittifakında yeri yoktur. CHP’nin yer alacağı demokrasi ittifakı olacaktır.” Tezcan, Man Adası belgeleriyle ilgili takipsizlik kararına ilişkin de “Ankara Cumhuriyet Savcılığı belgelerin gerçek olduğunu tespit etti. Soruyorum Erdoğan’a, hani sahteydi?” diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni CHP'de ilk toplantıda kavga çıktı! Aylın Nazlıaka... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Emekli Müdür**** 11 Şubat 2018 10:52 Entrıka partisi...ne ararsan var...aynı aşure corbası gibi...başta Trışkaoğlu...

    CEVAP YAZ 7 6
KİMDİR ?
Kemal Kılıçdaroğlu
KEMAL KILIÇDAROĞLU KİMDİR?

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğan Kemal Kılıçdaroğlu, ilk ve ortaöğrenimini Erciş, Tunceli, Genç, Elazığ gibi Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yaptı. Yükseköğrenimini yapmak için girdiği Ankara İktis

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro