eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Başbakan yarın belli olacak

Yeni Başbakan yarın belli olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-08-2014 20:48 - Güncelleme: 23-10-2015 16:28
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdoğan'ın yüzde 52 oy alsa da demokrasinin gereği olarak yüzde yüzün cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Halkın Köşk için Erdoğan'a ruhsat verdiğini anlatan Çelik, yarın toplanacak MYK'nın ardından yeni başbakanın açıklanabileceğinin sinyallerini verdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Başbakan Erdoğan’ın 72 milyonun cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Çelik, "Demokrasi budur. Yüzde 52 oy alsa da yüzde yüzün cumhurbaşkanı olacaktır. Türkiye’nin etrafı yönetilmeyen komşularla sarılmıştır. Böyle bir atmosferde çok daha sıkı sıkıya kenetlenmemiz gerekiyor" dedi.
 
"HALK ÇANKAYA KÖŞKÜ İÇİN RUHSAT VERDİ"
 
Çelik, "3 aşağı beş yukarı böyle olacağı belliydi. Bizi üzecek herhangi, bir olay olamadı. Büyük bir huzur içinde gerçekleşti. Ufak tefek olaylar dışında. Hiçbir başarı tesadüfü değildir. Her başarı ter kokar. 8 sefer sandık galibiyeti yaşandı. Halkımız, sayın Başbakanımıza Çankaya Köşkü için ruhsat verdi. Seçim bitmiştir. Herkesin birbiri için söylediği sözler umarım son bulmuştur" açıklamasında bulundu.
 
"BAŞBAKANIMIZI BELİRLEYECEĞİZ"
 
Başbakanın kim olacağına ilişkin Çelik, "Balkon konuşmasından sonra, mini bir MYK toplantısı yapabiliriz. Yarın da MKYK toplanacak. Bölünecekler, parçalanacaklar dedikleri zaman kavga etmedik. Ortak aklı egemen kıldık. MYK, MKYK ve istişare toplantılarından sonra başbakanımızı belirleyeceğiz" dedi.
 
"HERKESİN CUMHURBAŞKANI OLACAKTIR"
 
Sonuçlara ilişkin Çelik, "Demokrasi budur. Yüzde 52 oy alsa da yüzde yüzün cumhurbaşkanı olacaktır. Türkiye’nin etrafı yönetilmeyen komşularla sarılmıştır. Böyle bir atmosferde çok daha sıkı sıkıya kenetlenmemiz gerekiyor" dedi.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni Başbakan yarın belli olacak haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • vatandaş 11 Ağustos 2014 10:33 Evet 2014 te senin böyle saçmalayacağini görselerdi seni yapmazlardi...

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Hüseyin Çelik
HÜSEYİN ÇELİK KİMDİR?

5 Mart 1959'da Van'ın Gürpınar İlçesi'nde doğdu. İlk ve Ortaokulu Tatvan Yatılı Bölge Okulu'nda okudu. Diyarbakır Merkez Öğretmen Lisesi'nde başladığı orta öğrenimini Van Alpaslan Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. İstanbu

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro