eposta yazdır zoom+ zoom-

Yavuz Yılmaz'ın hastalığı bu yüzden intihar ettiği ortaya çıktı

Yavuz Yılmaz'ın hastalığı bu yüzden intihar ettiği ortaya çıktı

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz intihar etmişti. Yavuz Yılmaz'ı ölüm tercihine sürükleyen halk arasında Sara olarak bilinen Temporal Lob Epilepsi hastalığıydı. Peki Temporal Lob Epilepsi ya da sara hastalığı nasıl bir hastalık?

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-12-2017 08:24 - Güncelleme: 18-12-2017 08:24

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın evinde intihar eden oğlu Yavuz Yılmaz bugün son yolculuğuna uğurlanacak. Yöneticisi olduğu İstanbul Kent Üniversitesi’nin "Temporal Lob Epilepsi rahatsızlığının giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı" dediği Yavuz Yılmaz'ın şakağına kurşun sıkmadan dakikalar önce babası Mesut Yılmaz ile görüştüğü ortaya çıktı.

2 YIL ÖNCE TEŞHİS KONULDU: Mesut Yılmaz ve eşi Berna Yılmaz’ın 38 yaşındaki oğlu Yavuz Yılmaz’a, 2 yıl önce, halk arasında ‘sara’ diye bilinen ‘Temporal Lob Epilepsi’ teşhisi konmuştu. Tedavisi çok zor olan ve ilaçla kontrol edilen hastalık yüzünden sık sık nöbet geçiriyordu.

1 YILDIR İLAÇ KULLANMIYORDU: Bunalıma girmişti. Düzenli alması gereken ilaçları 1 yıldır kullanmıyordu. İşe gidemediği için şirketlerindeki tüm görevlerini 2016’da kardeşi Hasan’a bırakmıştı.

EPİLEPSİ SARA HASTALIĞI : Yılmaz ailesinin kurucusu olduğu İstanbul Kent Üniversitesi’nden yapılan açıklamada Yavuz Yılmaz’ın ‘Temporal Lob Epilepsi’ hastası olduğu belirtilerek şöyle dendi: “Yavuz Yılmaz, son dönemde hastalığının giderek ağırlaşan ve felce doğru ilerleyen komplikasyonları nedeniyle ağır stres altındaydı. Bu manevi baskıya dayanamadı.”

GÖZÜNÜZ YAVUZ'UN ÜSTÜNDE OLSUN: Mesut Yılmaz, yakından ilgilenmek için Ataşehir’de yalnız yaşayan Yavuz Yılmaz’ın Beykoz Konakları’ndaki kendi evlerinde kalmasını istiyordu. Mesut Yılmaz, bir sağlık sorunu bulunan eşi Berna Yılmaz’ın tedavisi için geçen hafta Amerika’ya gitmişti. Mesut Yılmaz, gitmeden önce de oğlunun sağlık sorununu hatırlatarak, korumalarını “Gözünüzü Yavuz’un üzerinden ayırmayın. Sakın tek kalmasın” diye uyarmıştı.

EN SON BABASINI ARAYIP ANNESİNİ SORDU: Yavuz Yılmaz önceki gece, baba evine gitti. Korumalar ve çalışanlar geç saatte evden ayrıldı. Yavuz, sabaha karşı 02.30’da (Amerika saatiyle 16.30) babasını aradı. “Annemin durumu nasıl?” diye sordu. Mesut Yılmaz “Merak etme oğlum, annen iyi. Birkaç saat sonra uçağa binip eve dönüyoruz” dedi. Yavuz Yılmaz, telefonu kapattıktan sonra babasının çalışma odasına geçti. Babasına ait olan tabanca ile 03.00’te yaşamına son verdi.

SİLAH SESİ NİYE DUYULMADI: Beykoz Konakları’ndaki villanın tüm camları güvenlik nedeniyle kurşun geçirmezdi. Bu nedenle silah sesini kimse duymadı. Sabah 09.00’da evde çalışan personel villaya geldi. İçeri girdiklerinde Yavuz Yılmaz’ın cansız bedenini görünce polisi aradılar.

CENAZE BUGÜN: Yavuz Yılmaz bugün Marmara İlahiyat Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz kimdir neden intihar etti

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Yavuz Yılmaz'ın hastalığı bu yüzden intihar ettiği ortaya çıktı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • emre ışık 18 Aralık 2017 08:52 eyyy mesut efendi,oğlun öldü diye asla sevinmiyoruz.ama seni hiiiç sevmiyoruz.bu millete yaşattıklarını unutmuş değiliz.unutacakta değiliz.milleyin değerlerini nasıl yerle bir ettiğini,ve kalkıp bunuda bir gururla anlatığın o günleri unutmuş değiliz.sen puro içerken nice aileler gözyaşları içinde yaşadığı günleri unutmadık. allah sana uzuuuuun ömür versin mesut,çünkü yaptıklarının cezasını bu dünyada çekmeni çok istiyoruz. haa sana bide tavsiyem var,imam hatipleri kapatıp bunuda gururla söyledin ya,bence şimdi oğlunu bi imamın önüne koyma,nasıl olsa karşıydın,o yüzden imam falan aramana gerek yok.nasıl yaşadıysan çizgini bozma aynen devam et.

    CEVAP YAZ 4 4
KİMDİR ?
Mesut Yılmaz
MESUT YILMAZ KİMDİR?

Ahmet Mesut Yılmaz ya da amcalarının soyadı ile Akçal. Aslen Rize Çayeli Çataldere/Cimil köyünden. 1947 yılındaİstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi'ni bitirdi. 1971 yılında Ankara Üniversitesi Si

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro