Yavru babun hayvanat bahçesinin maskotu oldu

BURSA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'nde doğal ortamlarını aratmayacak bir şekilde hayatlarını idame ettiren babun ailesine yeni bir üye daha katıldı. 18 tane maymunun bulunduğu hayvanat bahçesinde yeni doğan yavruyla sayı 19'a çıktı.

Sempatik hareketleriyle ziyaretçilerin ilgi odağı olan yavru babun, annesinin sırtından bir an bile inmiyor. Kendileri için hazırlanan yemekleri de yiyen sevimli yavru, barınağında iplere ve kütüklere tırmanarak oyunlar oynuyor.

Hayvanat Bahçesi Koordinatörü Erdem Saker, babunların hayvanat bahçesinin bir türü olduğuna dikkat çekerek, "Burada 118 türde bin 200 tane hayvan var. Babunların yeni yavrusu ile birlikte sayıları 19'a ulaştı. Burası Avrupa Hayvanat Bahçeler Birliği standartlarında oluşmuş bir bahçedir. Avrupa'nın herhangi bir hayvanat bahçesinde babunlar nasıl yaşıyorsa burada da aynen öyle yaşıyor. Bizim bakıcılarımız ve teknik personelimizin hepsi sürekli eğitiliyor" diye konuştu.

  • Güncel 13 Kasım 2018 17:40
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Yavru babun hayvanat bahçesinin maskotu oldu videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro