eposta yazdır zoom+ zoom-

Yaser Arafat için cinayet soruşturması

Yaser Arafat için cinayet soruşturması

Yaser Arafat'ın ölüm nedeninin belirlenebilmesi amacıyla cinayet soruşturması başlatıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-08-2012 19:31 - Güncelleme: 23-10-2015 17:18
Fransa, Filistinli lider Yaser Arafat'ın 2004 yılındaki ölümüyle ilgili bir cinayet soruşturması başlattı.
 
AFP'ye konuşan kaynaklar, Arafat ailesinin geçtiğimiz ay Fransa'da konuyla ilgili bir dava açmasının ardından soruşturmanın başlatıldığını söyledi.
 
Filistin liderinin radyoaktif polonyum maddesiyle zehirlenerek öldürüldüğü öne sürülmüştü.
 
Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas, eski devlet başkanı Arafat'ın ölümü üzerindeki sır perdesini kaldırmak üzere soruşturma komitesi oluşturulmasını ve dava hakkında hazırlanan yeni raporların incelenmesini istemişti.
 
El Cezire, Temmuz'da dokuz aydır sürdürdüğü bir araştırmanın sonuçlarını yayınlayarak Arafat'tan geriye kalan eşyalarda nadir görülen bir radyoaktif madde olan polonyum izlerine rastlandığını öne sürmüştü.
 
Arafat'ın dul eşi Suha Arafat tarafından El Cezire'ye teslim edilen ve İsviçre'nin Lozan kentindeki Radyofizik Enstitüsü'nde analiz edilen eşyalarda Arafat'a ait kan, ter, tükürük ve idrar lekesi olduğu ifade edildi. Habere göre, yapılan testler neticesinde, Arafat'ın öldüğü sırada vücudunda yüksek miktarda polonyum olduğu sonucuna varılmıştı.
 
Bulguların ardından Arafat ailesi, olayın soruşturulması konusunda suç duyurusunda bulunmuştu.
PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro