eposta yazdır zoom+ zoom-

YAŞ kararları ne zaman YAŞ 2017 için hazırlıklar başladı!

YAŞ kararları ne zaman YAŞ 2017 için hazırlıklar başladı!

Yüksek Askeri Şura-YAŞ toplantısı öncesinde Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve kuvvet komutanlıklarında hazırlıklar başladı

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 27-06-2017 12:30 - Güncelleme: 27-06-2017 16:47

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, genellikle her yılın ağustos ayında gerçekleştirilen şura toplantısının tarihine ilişkin, "Geleneğin dışına çok çıkmayız diye düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün ( FETÖ) darbe girişimi öncesi her yılın ağustos ayı başında gerçekleştirilen YAŞ toplantısı, darbe girişiminin ardından temmuz ayının ortasında, Başbakan Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde yapılmıştı.

İlk defa Genelkurmay Başkanlığı Karargahı dışında gerçekleştirilen toplantıda çeşitli atamalar yapılmış, kararlar kamuoyuyla paylaşılmıştı. Temmuz ayının sonunda olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname'yle Yüksek Asker Şura'nın yapısında değişikliğe gidildi.

Yeni düzenlemeyle şura üyeleri başbakan, genelkurmay başkanı, başbakan yardımcıları, adalet bakanı, dışişleri bakanı, içişleri bakanı ve milli savunma bakanı ile kuvvet komutanları olarak belirlendi. Şuranın yeni yapısıyla ilk toplantısı, yine Çankaya Köşkü'nde, ağustos ayı sonlarında gerçekleştirildi.

Şura kararları, sekreterya görevini devralan Milli Savunma Bakanlığı'nca açıklandı.

"GELENEĞİN DIŞINA ÇOK ÇIKMAYIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM"

Yüksek Askeri Şura'nın bu seneki olağan toplantısına ilişkin çalışmalar başladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada, toplantıya ilişkin hazırlıkların sürdüğünü söyledi.

Bakan Işık, "YAŞ hazırlıklarını hem kuvvet komutanlıklarımızda hem Genelkurmay Başkanlığımızda sürdürüyoruz. Hazırlıklar belli bir olgunluğa geldiğinde Sayın Başbakanımızdan gideceğiz, tarih alacağız. O tarihte de Yüksek Askeri Şurayı yapacağız" diye konuştu.

Toplantının daha önceki yıllarda olduğu gibi yine ağustos ayının başında mı gerçekleştirileceğine yönelik soruya Işık, "Geleneğin dışına çok çıkmayız diye düşünüyorum" yanıtını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN YAŞ kararları ne zaman YAŞ 2017 için hazırlıklar başladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Fikri Işık
FİKRİ IŞIK KİMDİR?

Fikri Işık, 13 Eylül 1965'te Gümüşhane Babacan Köyü'nde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Eğitimci, Ticaret; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro