eposta yazdır zoom+ zoom-

'Yargı bitmiş falan diyorlar izan bitmiş izan!'

'Yargı bitmiş falan diyorlar izan bitmiş izan!'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında verdiği bir cinsel istismar davası üzerinden yargının geldiği duruma isyan etti. 6 yaşındaki torununa cinsel istismardan yargılanan sapık dedenin nasıl serbest bırakıldığını söyleyen Altaylı 'yargı değil izan bitmiş' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-06-2018 09:40 - Güncelleme: 13-06-2018 09:40

Fatih Altaylı son dönemde giderek artan çocuğa karşı cinsel istismar olaylarından birini köşesine taşıdı. Altaylı'nın anlattıklarına göre mahkemede küçük kızın oyuncak bebeği üzerinde yaşadığı dehşeti anlatmasına rağmen sapkın dede koruma tedbiri dahi verilmeden serbest bırakıldı. Çocuğun ailesiyle birlikte yaşayan sapık dede aynı evine döndü. Onu gören küçük kız sinir krizleri geçirdi.

Mahkemenin verdiği karara resmen isyan eden Altaylı 'Türkiye’de “Yargı sorunu var, yargı bitmiş” falan diyorlar ya... İnanmayın.' Türkiye’de sadece yargı bitmemiş, daha vahimi olmuş, izan bitmiş izan.' dedi.

İşte Altaylı'nın bugünkü yazısı:

YARGI DEĞİL İZAN BİTMİŞ 

TÜRKİYE’de “Yargı sorunu var, yargı bitmiş” falan diyorlar ya... İnanmayın.

Keşke bu kadar basit olsa, keşke bu kadarla kalsa.

Türkiye’de sadece yargı bitmemiş, daha vahimi olmuş, izan bitmiş izan.

Yargı bitmiş olsa, iki kanun, üç doğru müdahale işi toparlarsın birkaç yılda. Ama izan bitince toparlaması çok güçtür, el alır, vakit alır.

Niye mi söylüyorum bunu.

Okuyun ve hak verin.

6 yaşındaki bir kız çocuğu, dedesinin cinsel istismarına maruz kalıyor. Çocukcağız oyuncak bebek üzerinden yaşadıklarını anlatıyor. Devlet duruma el koyuyor, uzmanlar devreye giriyor ve “sapkın dede” mahkemeye sevk ediliyor.

Ve izanın bittiği yer o mahkeme salonunda başlıyor.

Adına mahkeme denilen ama mahkemelikle, akılla, izanla alakası olmayan yerde dede serbest bırakılıyor. Ve dahası dede, küçük kızla beraber yaşadığı apartmana geri dönüyor.

Ne bir uzaklaştırma kararı, ne bir koruma, hiçbir şey!

Küçük kız eve dönüp de dedeyi görünce sinir krizi geçiriyor.

Ve aile yaşadığı yeri terk edip evi dedeye bırakıyor. Yani küçük kıza travma üzerine travma.

Böyle bir konuda en azından dedeye bir uzaklaştırma kararı vermeyen yargı için “Yargı bitti” denilemez.

Buna “İzan bitti” denir.

Buna yargı şiddeti, yargı tacizi denir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN 'Yargı bitmiş falan diyorlar izan bitmiş izan!' haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • HAKİM ve SAVCILARIN üstünlüğü 13 Haziran 2018 14:10 O HAKİME MAHKUM EDEBİLECEK BİR SİSTEM VARSA ADALET İŞLER. Yargının ve hukukun üstünlüğünden bizimkilerin anladığı, hakimlerin ve savcıların üstünlüğüdür. Kimse hesap soramaz, ne yanlış verdiği karardan dolayı nede yıllarca vermeyip süründürdüğü davalardan dolayı.

    CEVAP YAZ 2 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro