YAZARLAR

Ümit SAMİMİ

Ümit SAMİMİ

umitsamimi@gmail.com @ rss Eklenme Tarihi: 02 Mart 2017 15:51 - Güncelleme: 02 Mart 2017 15:51

Yanlış adamı dövüyorsunuz

Geçtiğimiz gün İzmir’den “Hayır kampanyasına destek” amaçlı bir konvoy Anadolu’ya doğru harekete geçti. Arkada İzmir Marşı, uğurlayanlar sarışın, gözlüklü kadınlar. Klasik sloganlar, alışıldık “Aydınlık Türkiye” demeçleri, her zaman ki gibi bir ortam vardı.

Ne sarışın kadınlara karşıyım, ne gözlüklülere, ne İzmir Marşı’na fakat bu yöntemlerle “Evet” diyecek herhangi bir seçmenin düşüncesini değiştirebileceklerini zannetmiyorum.

Her seçimde aynı yöntemleri deneyip, seçim sonrası farklı sonuçlar beklediği sürece ne yazık ki CHP, istediği sonucu alamayacaktır.

Dünyanın en kötü ürününü iyi şekilde pazarlayıp, yüksek satış elde edebilirsiniz. Dünyanın en iyi ürününü kötü şekilde pazarlarsanız da o ürün satamazsınız. O çok kaliteli ürün alıcı bulmaz ve sizi iflas ettirir.

Önce hedef kitle belirlenmeli, sonra onları etkileyecek bir strateji oluşturulmalı. Bunlardan bağımsız, her zaman yaptığınız gibi, kendi seçmeninize seslenerek bir seçim süreci yürütecekseniz, başarısızlık sonrası halkı suçlamaktan başka hiçbir çareniz kalmaz.

Önemle altını çizeyim, amacım “Evet ya da Hayır’ı “ tartışmak değil. “Hayır’ı” savunmak da değil. Sadece, muhalefete yapıcı eleştiride bulunmak istedim.

****

Yanlış adamı dövüyorsunuz!

Anlıyorum öfkelisiniz, kızgınsınız ve geçmişte yaşanan acıların bir kez daha nüksetmesini istemiyorsunuz. Yeni bir darbe girişimi ya da teşebbüsü karşısında “Bir daha asla” diyerek tek ve gür sesle karşı çıkmak niyetindesiniz. Özgürlük ve hürriyet adına gayet tabi hakkınız olan demokratik değerlere sahip çıkmalı fakat yanlış adamı döverek değil.

Genelkurmay Başkanlığı Hande Fırat’a mülakat verdiğini doğruladı fakat hükümete yakın medyadaki yazarların, gazetecilerin ve tepki gösteren diğer insanların olayı aksettirdiği şekilde olmadığını da yaptığı açıklamada belirtti.

Farz edelim ki Hande Fırat bu haberi hiç yayınlamadı ve insanların tepkisini haklı çıkaracak şekilde “Karargahta rahatsızlık” var. Haberi görmemiş olacağımız için, durumdan da haberdar olmayacaktık.  Siz hangisini yeğlerdiniz? Ben “mevcut iktidara yönelik tehdit iması” içermediği sürece, her durumdan haberdar olmak isteyenlerdenim.

Yanlış adamı dövüyorsunuz diyorum çünkü Genelkurmay Başkanlığı’nda görev yapan biri, basına siyaseti ilgilendiren bir konuda görüş beyan ediyor fakat siz beyanın sahibini değil, duyuranı taşlıyorsunuz.

Vesselam.
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yanlış adamı dövüyorsunuz yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • karşıyakalı 25 Mart 2017 23:19 hangi görüş görevde-iktidarda olursa olsun mutlaka aykırı görüş-söylem olur.fazla abartmamak lazım.şiddete dönüşmediği sürece her görüş açıklanmalıdır.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Ümit SAMİMİDİĞER YAZILARIÜmit SAMİMİ
TÜMÜ

AÇIK GÖRÜŞ TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro