eposta yazdır zoom+ zoom-

Yağ yakan yiyecekler nelerdir?

Yağ yakan yiyecekler nelerdir?

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmenize yardımcı olabilmek için sizlere en etkili yağ yakan yiyecekleri Diyetisyen Ezel Kavadar'a sorduk.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-07-2018 17:26 - Güncelleme: 11-07-2018 16:00

Yağ yakan yiyeceklerden fazlasıyla tüketmek, enerji sevilerinizin artmasını sağlar ve her şeyden önce iyi hissetmenize yardımcı olur.
Diyetinize daha fazla yağ yakan yiyeceklerden eklemek için sabırsızlanıyorsanız, sizlere en etkili yağ yakan yiyecekleri Diyetisyen Ezel Kavadar'a sorduk.

Yağ yakan yiyecekler olarak sınıflandırılan bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak gün boyu diyetinize yardımcı olabilir. 

Yeşil Çay: Yeşil çay’da bulunan “EGCG” bileşeni sinir sisteminin ve beynin daha çok çalışmasını sağlar ve dinlenir halde yakılan kaloriyi arttırır.

Kırmızı biber: Arnavut biberi olarak da bilinen kırmızı acı biber metabolizmayı hızlandıran “capsaicin” adlı bileşeni içerir. Ayrıca kalp atışlarını hızlandırır ve damarlardaki “kötü” yağın temizlenmesine yardımcı olur.

Portakal, Greyfurt: Portakal, greyfurt, limon ve C vitamini bakımından zengin diğer meyveler, sebzeler yağın daha kolay çözülmesini ve vücuttan daha hızlı atılmasını sağlar.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yağ yakan yiyecekler nelerdir? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro