eposta yazdır zoom+ zoom-

WhatsApp'a yeni grup özelliği geldi!

WhatsApp'a yeni grup özelliği geldi!

WhatsApp'a getirilen yeni özellik sayesinde grup yöneticileri, artık özel görüşmeler gerçekleştirebilecek.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-06-2018 14:56 - Güncelleme: 30-06-2018 14:56

En popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süredir grup mesajlaşmaları üzerinde gliştirmeler yaptığı biliniyordu. Yeni getirilen güncelleme ile artık WhatsApp grup yöneticilerinin yetkileri de artırılmış oldu. 

Güncelleme hem iOS hem de Android için yayınlanmış olsa da Android güncellemelerinin biraz gecikebileceği de belirtilen konular arasında. Henüz yeni güncellemeyi almayanlara ilerleyen günler de tekrardan güncelleme kontrolü yapabilirler.

WhatsApp gruplarında yöneticilerin yetkileri oldukça sınırlıydı ve çoğunlukla yeni üye ekleme ve gerektiğinde çıkarma görevleri ile ilgilenirlerdi.

MESAJ GÖNDER ÖZELLİĞİ SONUNDA WHATSAPP'A GELDİ: Bu konuda şikayetçi olan görevlilere kulak veren yetkililer, özellikleri artırmak adına bazı yenilemelerde bulundu. Getirilen yeni özellik ''Mesaj gönder'' adı altında sunulmuş durumda.

Mesaj gönder de, grup yöneticileri diledikleri zaman grup sohbetini mesajlara ve dosya gönderimine kapatabiliyorlar. Sohbet kapalı olduğunda grupta yalnızca yöneticiler mesaj ve dosya paylaşımı gerçekleştirebiliyor. Yöneticinini bu özelliği açması ile beraber normal üyelere bildirim gidiyor ve mesaj yazamayacaklarını anlıyorlar böylelikle. 

Sohbet kapalı olduğunda da üyeler grup sayfası üzerinden doğrudan yöneticiye mesaj atabiliyorlar. Böylece önemli bir duyuru gerçekleştirileceği zaman yönetici grup sohbetini yeniden aktif edebiliyor. 

Kaynak: Teknolojioku

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN WhatsApp'a yeni grup özelliği geldi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro