eposta yazdır zoom+ zoom-

Vekilden Bakan'a zor soru:Seks kaseti var mı?

Vekilden Bakan'a zor soru:Seks kaseti var mı?

BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, İçişleri Bakanı Muammer Güler’e “seçimler öncesi seks ve şantaj kaseti olup olmadığını” sordu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-11-2013 17:37 - Güncelleme: 23-10-2015 15:20

BDP Şırnak Milletvekili , İçişleri Bakanı Muammer Güler’e “seçimler öncesi seks ve şantaj kaseti olup olmadığını” sordu.

T24 internet sitesinden Muzaffer Gençdoğan'ın haberine göre, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçe tasarısıyla ilgili görüşlerini dile getiren Hasip Kaplan, Bakan Güler’e, “Seçimler yaklaşıyor. Artık alıştık, her seçim öncesi kasetler çıkıyor. Önümüzdeki seçimler öncesi seks, şantaj kaseti ihtimali var mı? Adana Valisi’nin kasasında bazı kasetler olduğu iddiaları medyada dolaşıyor. Sadece merak ediyorum” diye sordu.

Konuşmasında, JİTEM’in dağıtılıp dağıtılmadığını soran Kaplan, 10 bin dolayında JİTEM personeli olduğu iddiaları doğruysa, bu personelin hangi hizmetlerde kullanıldığının bilinmesi gerektiğini söyledi. Hasip Kaplan, “Suç işlediği ortaya çıkan ancak delilleri karartan, kendini aklayama çalışan bir emniyet personelinin himaye edilmesinin hukuk devletinde olamayacağını” ifade etti. BDP’li Kaplan, “Güvenlik bütçeleri ve Diyanet’in bütçesi her yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da önemli ölçüde artırılıyor. Özgürlük, güvenlik ve adalet, silaha ve tespihe bırakılamaz. Hükümet, bu nedenle AB kapısında bekliyor” diye konuştu.

'DEVLET, ÖLÜYÜ DİRİYİ BİLMİYOR'

MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal da konuşmasında, “Bir devlet düşünün ki ölüsünün ve dirisinin hesabını, sayısını bilmiyor. İki seçim arasında MERNİS’te farklı, TÜİK’de farklı, YSK’da farklı seçmen sayısı var. Bunlar ufak tefek farklar değil. İki seçim arasında 5-6 milyon seçmen farkı çıkıyor. Böyle olunca da çok ciddi endişelerimiz doğuyor. Açılım-saçılım derken devlet yönetimini unuttunuz” dedi.

Gezi olaylarında yaşandığı gibi her olayda güvenlik güçlerinin cadı avına çıktığını söyleyen Günal, her türlü teknik donanımı ile halkı gözetleyen bir teşkilatın, Antalya’da bir süre önce şehit edilen polisin failini bulmamasının büyük bir çelişki olduğunu belirtti. Tabelalardan, “T.C.” ibaresinin kaldırılmasını Hükümetin asli bir görev edindiğini söyleyen Günal, “Diyarbakır’da peşmerge başının gelmesinden hemen önce tabelalardaki T.C. ibaresini kaldırmakla ne mesaj verildiğini kamuoyu merak ediyor” dedi.

Sınırlardaki mayınların temizlenmesine de değinen Günal, konuyla ilgili Kanun’un Anayasa Mahkemesi tarafından iptal etmesinden sonra, AB desteğiyle bir proje hazırlandığını, oluşturulan bir mayın temizleme ekibinde askerin bulunmadığını savundu ve “Mayınların temizlenmesi işini İsrail olmayınca AB’ye mi verdik? İlk önce temizlenmesi gereken Suriye sınırı yol geçen hanına dönerken Ermenistan sınırından başlıyorsunuz” diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb
KİMDİR ?
Hasip Kaplan
HASİP KAPLAN KİMDİR?

Hasip Kaplan, 1 Ocak 1954'de Şırnak Harapşeref Köyü'nde doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hanif'tir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uluslararası hukuk uzmanı olarak çalıştı. Türkiye B

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro