eposta yazdır zoom+ zoom-

Ve müjdeli haber geldi! O ücretler iade edilecek

Ve müjdeli haber geldi! O ücretler iade edilecek

Seçim tarihinin öne alınması bir çok sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de bazı konularda paniğe neden oldu. 24 Haziran tarihlerinde tatil planı yapan vatandaşlar paralarını iade derdine düşerken Tur Operatörlerindem sevindirecek bir haber geldi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 25-04-2018 12:12 - Güncelleme: 25-04-2018 12:12

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, 24 Haziran tarihlerinde rezervasyon yaptıran vatandaşlara paralarının iade edileceğini açıkladı.

Polatoğlu: "'Force majeure' olarak adlandırılan 'mücbir sebep' ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilen rezervasyon iptallerinin tamamının ücretini geri ödüyoruz. Ayrıca seçim tarihine göre tatilini bir gün kısaltıp dönüş yapmak isteyenler de oluyor. Bu talepleri de yerine getiriyoruz. Seçim dönemine tekabül eden döneme yönelik şu ana kadar yaklaşık yüzde 50 rezervasyon iptali var. Bu oranın yüzde 90'lara çıkacağına eminiz" açıklamasında bulundu.

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, "'Force majeure' olarak adlandırılan 'mücbir sebep' ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilen rezervasyon iptallerinin tamamının ücretini geri ödüyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin 24 Haziran'da yapılacağının açıklanmasının ardından, bu tarihte tatil planı yapan çok sayıda kişi, rezervasyon iptali veya tarih değişikliği için seyahat acentelerini aramaya başladı.Art arda gelen rezervasyon iptallerinde özellikle yurt dışı turlar için mağduriyet yaşanmasını engellemeye çalışan tur operatörleri, tüketicilere gereken tüm kolaylıkların sağlanabilmesi için çalışma başlattı.

"YÜZDE 50 CİVARINDA REZERVASYON İPTALİ VAR"

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, konuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim dönemi için önceden yapılan erken rezervasyonlarla ilgili son bir haftada çok sayıda rezervasyon iptali aldıklarını söyledi. Polatoğlu, rezervasyon iptalleriyle ilgili sigorta şirketlerinden bilgi alınamaması sebebiyle net bir rakamın verilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti:

"Ortalama olarak söylersek, seçim dönemine tekabül eden döneme yönelik şu ana kadar yaklaşık yüzde 50 rezervasyon iptali var. Bu oranın yüzde 90'lara çıkacağına eminiz. 'Force majeure' olarak adlandırılan 'mücbir sebep' ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilen rezervasyon iptallerinin tamamının ücretini geri ödüyoruz. Ayrıca seçim tarihine göre tatilini bir gün kısaltıp dönüş yapmak isteyenler de oluyor. Örneğin 7 gece yerine 6 gece konaklayıp dönmek isteyenler oluyor. Bu talepleri de yerine getiriyoruz. Bazı vatandaşlar da tatil programını temmuz, ağustos gibi dönemlere kaydırmak istiyor. Tabii bu noktada kabul ederlerse o dönemin fiyat farkı yansıtılıyor. Kabul etmezlerse de iptali sağlıyoruz."

"YURT DIŞINDAKİ OTELLERLE BİREBİR GÖRÜŞME SÜRECİNDEYİZ"

Erken rezervasyonlarda en büyük sıkıntının satışı yapılan yurt dışı turlarda yaşandığına işaret eden Polatoğlu, yurt dışındaki otellerle iptaller konusunda problem yaşandığını aktardı. Bu sorunun çözümü için otellerle tek tek görüştüklerini anlatan Polatoğlu, şunları kaydetti: "Bu konuda birçok tur operatörünün THY ile çalışması çok avantaj oldu. THY, tur için alınan grup biletlerinde, geri dönüşü olmayan biletler de dahil değişiklik gerçekleştiriyor. Yabancı havayollarının sayısı maksimum yüzde 10 civarında. Yurt dışındaki otellerle ise birebir görüşme sürecindeyiz. Mesaimizin yüzde 80'ini bu konuya harcıyoruz."

PAYLAŞ tw fb
Kaynak : AA

YORUM YAZIN Ve müjdeli haber geldi! O ücretler iade edilecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • salhor 25 Nisan 2018 14:03 Amanın derde ve müjdeye bak! 69 yaşıma geldim ve 45 sene devlet hizmetinde çalıştım. Sonunda devlet gereğini yapıp attı elbette ve haklıydı. Ama helâl bir hayat yaşayan hangi memur tatile, otele, motele gidebilir? Öyle yerler, benim hayatım nokta-i nazarından bakınca, "umum-hâne" gibi "Las Vegas Kumarhanesi" gibi mezheb ve meşrebimize aykırı addedip hiç aklıma getirmediğim yerler oldu. Hiç bir ayın maaş gününü cebimde l00 lirayla karşılamadım; ama çok şükür tek kuruş borç da yapmadım. Ey telefonla, ihaleyle, abidik gubidikle zenginleşiverenler, vallâhi size acımıyorum; çünkü âkıbetiniz, âhiretiniz pek ürkütücü. Eyvallah ve size güle güle değil..

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro