Vatanım Sensin'de tüyleri diken diken eden Mehmet Akif ve İstiklal Marşı sahnesi

Başrollerini Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in paylaştığı Vatanım Sensin 22 Mart Perşembe akşamı 49. bölümüyle ekranlara geldi. Vatanım Sensin'in son bölümüne Mehmet Akif'in İstiklal Marşı sahnesi damga vurdu. Diziye konuk oyuncu olarak katılan Tolga Tekin'in canlandırdığı Mehmet Akif Ersoy'un şiiri, halka büyük umut oldu. Şanlı Türk milletinin İstiklal Marşı olarak kabul edildi.

Filippos'un oylama için yaptığı çirkin hamleler, bu şiir sayesinde başarısız olur. Türk milletine ulaştırılan anlamlı şiir sayesinde milli mücadelede büyük gelişmeler olur. Büyük Millet Meclisi tarafından kabul görülen bu şiir, artık şanlı Türk milletinin İstiklal Marşı olarak kabul görmüştür.

VATANIM SENSİN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Cevdet ile Mehmet Akif, yapılacak oylama öncesi harekete geçti. Miralay Cevdet ve Mehmet Akif, Filippos'un Türkleri İzmir'den sürerek şehri ele geçirme planına engel olmak için güçlerini birleştirir. Sandıklar kurulup oylama başlamadan önce, Filipos'un zulmü yüzünden halkın kalbine yerleşen korkuyu yenmeleri gerekmektedir.

Hilal ve Leon'un sırrı ortaya çıkmış, iki genç aşklarının imkansızlığıyla yüzleşmiştir. Dahası Hilal'in Leon'un gidişiyle ilgili öğrendikleri durumu daha da zorlaştıracaktır. Öte yandan Yıldız ve Yakup arasındaki kriz de Yıldız'ın fevri bir hareketiyle derinleşir. Baytar'ın şehre sızdığını anlayan Filipos buna engel olmak için orduyu seferber ederken, zamanla yarışan Cevdet, İzmir'i tekrar ayağa kaldıracak Mehmet Akif'e yardım etmenin yeni bir yolunu bulmak zorundadır.

  • Medya 23 Mart 2018 10:23
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Vatanım Sensin'de tüyleri diken diken eden Mehmet Akif ve İstiklal Marşı sahnesi videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro