eposta yazdır zoom+ zoom-

Vatandaşa bombalı tutanak!

Vatandaşa bombalı tutanak!

Afyon'da vatandaşlara bomba imha uzmanlarınca tutanak imzatıldı, devlet sorumluluğu üzerinden attı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-09-2012 21:29 - Güncelleme: 26-10-2015 16:26
Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği bölge etrafında bulunan ev ve bahçelerde uzman ekiplerce mühimmat araması yapıldığı tutanakla vatandaşlara imzalatıldı. Devlet böylelikle olası kazalar karşısında tüm sorumluluğu vatandaşa yıkmış oldu!

Polis, Afyonkarahisar'da 4 gün önce Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda bulunan mühimmat deposunda yaşanan patlamanın etrafındaki Ataköy Mahallesi'nde, vatandaşlarla görüştü. Ekipler, patlamanın şiddetinin anlatıldığı, evinde, bahçesinde, boş arazisinde uzman ekiplerce arama yapıldığı, bulunan mühimmatın ekiplerce toplandığı bilgilerinin yer aldığı tutanağı imzalattı. 
 
Emniyet ekiplerinin mahalle sakinlerine imzalattığı tutanakta şu ifadeler yer aldı: 
 
''5 Eylül 2012 günü saat 21.15 sıralarında Afyonkarahisar merkez Ataköy Mahallesi'nde bulunan Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda meydana gelen patlama sonucu patlamanın olduğu depo içerisindeki bir çok mühimmat (el bombası, top ve havan mermisi vs.) yerleşim birimlerine, bahçelere, tarlalara dağıldığı tespit edilmiştir. 
 
Konu ile ilgili olarak Ataköy Mahallesi'nde bulunan evimde, bahçemde, tarlamda, çevremde bulunan boş arazide, ahırımda uzman ekiplerce arama yapılmış, bulunan mühimmat uzmanlarca toplanmıştır. Bundan sonra bu tip bir cisim görmem durumunda herhangi bir müdahalede bulunmayarak, ev halkını oradan uzaklaştırıp '155 Polis İmdat' telefonunu arayacağıma dair; Bu tutanak tarafımızdan tanzimle altı birlikte imza altına alınmıştır''
PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro