Vatan İçin Söyle

Van'ın Erciş ilçesinde ortaokul öğrencileri, farklı mekanlarda seslendirdikleri şarkı, türkü ve marşlarla "Vatan İçin Söyle" klibi hazırladı.

İlçede Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu öğrencilerinin, müzik öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları kliple sergiledikleri performans beğeni topladı.

Okulun müzik öğretmeni Gökhan Gül, yaptığı açıklamada, öğrencilerle farkındalık oluşturmak için böyle bir proje yapmaya karar verdiklerini söyledi.

Klipte şarkı, türkü ve marş seslendirdiklerini ifade eden Gül, "Ekim ayında başladığımız 'Vatan İçin Söyle' çalışmasını mayıs ayı sonunda bitirdik. Yaklaşık 8 ay süren çalışmamızda 3 seri seslendirdik, 'Kerküğün zindanı', 'Gülümse anne' ve '15 Temmuz Marşı'nı öğrencilerimizle ve öğretmen arkadaşlarımla icra etmeye çalıştık" dedi.

Gül, geçen yıl da yaptıkları çalışmayla ilçenin kültürünü, sanatını ve görsel anlamda güzel olan mekanlarını tanıttıklarını anlatarak, "Erciş'in güzel yerlerini gezdik. Dağ ova bayır demeden ve olumsuz hava şartları içerisinde yağmurda rüzgarda bu şekilde cep telefonuyla, çekim yapmaya çalıştık. Elimizden geldiğince karınca kararınca, ortaya güzel şeyler çıktığına inanıyoruz." diye konuştu.

- "Milli Seferberlik" ilanı

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 'Milli Seferberlik' ilanına biz de kayıtsız kalmayalım diye harekete geçtik" diyen Gül, şöyle devam etti:

"Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu olarak, milli birlik ve beraberliğimizi, Kuvayımilliye ruhumuzu diri tutmak adına böyle bir çalışmaya karar verdik. 8 aylık sürede stüdyo ekipmanlarımı okula taşıdım. Öğrencilerimizin ses kayıtlarını alarak, eserlerin altyapısını kendim oluşturdum. Her hafta egzersiz çalışmalarımızı sürdürdük. Vatanımızı seviyoruz. İnsanlarımızı seviyoruz. Milli ve beraberliği önemsiyoruz. Bayrağımıza, devletimize, milletimize bağlıyız. Bu şekilde öğrenciler yetiştirmek için bu tarz çalışmaları önemsiyoruz."

Gül, hazırladığı projenin sosyal medyada beğeni topladığını, desteklerinden dolayı Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve İlçe Milli Eğitim Müdür Erol Şimşek ile diğer yetkililere teşekkür etti.

Kaynak: Van'da Öğrenciler Vatan İçin Söyledi

  • Kültür-Sanat 15 Haziran 2017 14:34
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Vatan İçin Söyle videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro