eposta yazdır zoom+ zoom-

Van'ın geleceğinin tayin edileceği bir seçim

Van'ın geleceğinin tayin edileceği bir seçim

Van'da seçim çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 1 Kasım seçimleri hakkında konuştu.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 24-10-2015 17:04 - Güncelleme: 28-10-2015 13:40

Eski Başbakan Yardımcısı , "Seçime bir hafta kaldı. Varlık, yokluk anlamına geliyor. Bir partinin tek başına iktidar olma meselesi olarak bakmıyorum. Türkiye'nin, Van'ın geleceğinin tayin edileceği bir seçim" dedi. 

Atalay, Van'daki seçim çalışmaları kapsamında, Tuşba ilçesine bağlı Bardakçı, Alaköy ve Canik köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. 

Depremden zarar gören vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Atalay, dün yaptıkları anma törenlerinde depremin acılarını yeniden hatırladıklarını söyledi.

Atalay, 4 yıl önce yaşanan depremde köylerde büyük hasarlar meydana geldiğini anımsatarak, "Köylere ulaştıkça felaketin büyüklüğünü daha iyi gördük. En hızlı şekilde yaraların sarılmasına başladık ve hükümetimiz hiçbir imkanı esirgemedi. O zaman kış erken geldi. Hayvanlar donuyordu. Çadır ahırları hemen getirdik ve buralarda kurduk. Ondan sonra konteynerleri kurduk. Sonra evleri yaparak insanların yerleşmesini sağladık. Van'ın köyleri, ilçeleri, altyapısı eskiye göre daha iyi yere geldi. Van'ın bütün su altyapısını değiştirdik" diye konuştu.

VAN'IN TALİHİ DEĞİŞİR

Van'ın potansiyeli yüksek, en uzun sınır hattına sahip, dünyada örneği bulunmayan güzelliklere sahip bir kent olduğuna dikkati çeken Atalay, şöyle devam etti:

"Terör, şiddetle mücadele konusunda devlet sonuna kadar gidiyor ve bunlar bitecek. Devlet bu konuda kararlı. Seçimde elimiz güçlü çıkarsak biz Van'ın geleceğini değiştirecek işler yapacağız. Bürokrasiden, hükümetimizden istediğimizi alırız. Van'ın talihi değişir. Seçime bir hafta kaldı. Varlık, yokluk anlamına geliyor. Bir partinin tek başına iktidar olma meselesi olarak bakmıyorum. Türkiye'nin, Van'ın geleceğinin tayin edileceği bir seçim. Van, terör irtibatlı bir geleceğe doğru tercihini yapacak ya da istikrarlı, huzurlu Türkiye'ye doğru yürüyüşünü yapacak. Seçimin bölgenin Ortadoğu'nun, Türkiye'nin, milletimizin ve ümmetin geleceği için kritik olduğunu düşünüyorum. Bu duygularla çalışıyorum. Siyaseti bir anlamda artık bırakmayı planlamıştım ama ülkemin, partimin sıkıntıları dururken bırakamayız. Elimizden bir şey geliyorsa yapacağız."

Atalay, konuşmasının ardından köylerde inşa edilen evleri ziyaret etti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Van'ın geleceğinin tayin edileceği bir seçim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • kimsesiz1953 26 Ekim 2015 17:16 sayın Atalay benim geleceğimin tayin edileceği seçim demekten utandın herhalde.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Beşir Atalay
BEŞİR ATALAY KİMDİR?

Başbakan Yardımcısı Beşir Aatalay 1947 yılında Keskin’de doğdu. 1959 yılında Keskin Atatürk ilkokulunu, 1962 yılında Kırıkkale ortaokulunu ve 1965 yılında Kırıkkale Lisesini bitirdi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1970 y

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro