eposta yazdır zoom+ zoom-

Van Baskını Meclis\'e gelecek

Van Baskını Meclis\'e gelecek

CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Keskinoğlu, Van baskınına ilişkin olarak İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu\'nun cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 12-07-2004 18:26 - Güncelleme: 24-10-2015 06:00
CHP Kırklareli Milletvekili Mehmet Kesimoğlu, 7 Temmuz 2004 günü Van\'da gerçekleşen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan eski Milletvekili Mustafa Bayram\'ın oğlu Hamit Bayram\'ın, adamları tarafından Van Emniyet Müdürlüğü\'ne bağlı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü\'nden kaçırılması ve Bayram\'ın adamları olduğu iddia edilen bir grubun görevli polisleri darp etmesi olayını TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu\'nun cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı\'na bir soru önergesi veren Kesimoğlu, \"Van Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü\'ne götürülen Hamit Bayram\'ın buradan telefon ederek adamlarını aradığı doğru mudur? Yakalanan sanığın kime telefon ettiği görevli polislerce kontrol edilmemiş midir? Ya da basında yeraldığı üzere polis teşkilatı içerisinde bir köstebek mi Hamit Bayram\'ın yakalandığını adamlarına haber vermiştir?\" diye sordu. Kesimoğlu, Hamit Bayram\'ın 20-30 adamının müdürlüğe silahlı girip girmediği, görevli polislerin darp edilip edilmediği ve darp dolayısıyla bazı polislerin rapor alıp almadığını da içeren şu soruları yöneltti: \"Malatya Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri, Hamit Bayram\'ın numune olarak gösteridği 10 gram eroin ve afyon sakızının geri kalanını ele geçirmiş midir? Geçirmemişse kaçan sanıkların uyuşturucunun geri kalanını saklamış ya da yok etmiş olma ihtimalleri var mıdır?.. Gazaltında tutulan sanıkların elleri neden kelepçelenmemiştir? Bu baskın ya da \'karmaşa\' sırasında görevli polisler neden mukavemet göstermemişler, sılahlarını kullanmamışlardır? AB müzakerelerine başlamak için tarih almaya çalıştığımız bu günlerde kovboy filmlerindeki sahneleri andıracak biçimde karakoldan adam kaçırılmasının ülkemizin itibarını zedelediğini, vatandaşlarımızın devlete olan güvenini sarstığını düşünüyor musunuz\".
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Van Baskını Meclis\'e gelecek haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro