eposta yazdır zoom+ zoom-

Vali Mutlu'yu istifaya davet ettiler

Vali Mutlu'yu istifaya davet ettiler

ÖDP'li bir grup AKP aleyhinde yapmak istedikleri gösterinin valilik tarafından engellediği iddiasıyla Vali Mutlu'yu istifaya davet ettiler.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-12-2012 16:14 - Güncelleme: 18-10-2015 17:56

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi bir grup, "AKP düzenini yıkalım, Türkiye' yi yeniden kuralım" sloganıyla başlattıkları etkinliklerinin İstanbul Valiliğince yasaklandığı iddiasıyla eylem yaptı.

Yaklaşık 50 kişilik grup Taksim Meydanı'nda toplandı. 'AKP düzenini yıkalım, Türkiye' yi yeniden kuralım' yazılı pankart ve dövizlerin taşındığı eylemde, hükümet ve valilik aleyhine sloganlar atıldı.

Taksim Meydanı'nda 10 dakikalık oturma eylemi yapan grup adına basın açıklamasını ÖDP İstanbul İl Başkanı Avni Gündoğdu yaptı. "AKP düzenini yıkalım, Türkiye' yi yeniden kuralım" adı ile başlattıkları siyasal faaliyetin İstanbul Valiliği tarafından 'İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, mal güvenliğinin, kamu esenliğinin sağlanması" gerekçesiyle yasaklandığını belirten Gündoğdu, "İstanbul Valisi, AKP'nin valisi olarak görev yaptığını teyit etti."dedi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun istifaya davet edildiği eylem basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde sona erdi

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro