eposta yazdır zoom+ zoom-

Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü!

Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü!

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı Usta adlı tiyatro oyunu Tunceli'de yoğun ilgisi gördü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-04-2018 15:25 - Güncelleme: 16-04-2018 15:25

Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı "Usta" oyunu Ziraat Bankası’nın sponsorluğunda Tunceli'de sahnelendi. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komanda Tugay Komutanı Albay Feridun Bircan, Vali Yardımcısı Akın Zor ve diğer protokolünün de izlediği “Usta” oyununa Tunceli halkı yoğun ilgi gösterdi.

Abdülhamid Han’ın şehzadelik döneminden başlayıp son zamanlarına kadar olan süreyi anlatan oyunda kızı Ulviye'nin bir kaza sonrası yanmasının ardından 'ben böyle çaresiz iken halkım ne yapar bu durumda' diyerek faaliyete geçen Şişli Etfal hastanesinin açılışı anlatıldı.


Oyun sonunda Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Ahmet Yenilmez ve sahnelen oyuna gösterilen ilgiden dolayı seyircilere teşekkür etti.Çekilen hatıra fotoğrafı sonrası program sona erdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Usta oyunu Tunceli’de yoğun ilgi gördü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro