Ünlülerin gençlik yılları

Ünlülerin gençlik yılları

Bir zamanlar Türkiye'de gazinolar vardı. Türk sinemasının yıldızları da parlak tekliflere dayanamaz ve oyunculuk yeteneklerinin yahısıra bir de şarkıcılık yeteneklerini gösterirlerdi. İşte bu yıldızlardan Filiz Akın sahnede şarkı söylüyor. Türk sinemasının ‘Kral’ı Ayhan Işık da kendisini yalnız bırakmamış ve gazino programı yapan Filiz Akın’a sahnedeyken bir gonca gül uzatıyor. Ne yazık ki, bu fotoğraf çekildikten kısa süre sonra Ayhan Işık hayata veda etti. (1979).

Ünlülerin gençlik yılları

Filiz Akın, biricik oğlu İlker İnanoğlu ile kuşlar kadar özgür, çocuklar gibi şen… Ana-oğul bir parkta tahterevalli keyfi yaşıyorlar (1972). Küçük yaşta oyunculuğa başlayan ve 'Yumurcak' tiplemesiyle sevilen İlker İnanoğlu'nu yıllar sonra sinemada değilse bile dizi filmlerde epeyce izleyeceğiz.

Ünlülerin gençlik yılları

Lafa 'Bir zamanlar' diye başladık yine öyle devam edelim. Bir zamanlar Türkiye'de çok sayıda tiyatro ve bunların çok sıkı takipçileri vardı. Her zaman olduğu gibi en çok komedi oyunları tutardı. Karşınızda Devekuşu Kabare Tiyatrosu'ndan bir hatıra fotoğrafı. OYA ALASYA - AHMET GÜLHAN - NAZIM KOÇ - YASEMİN OĞUZ (AYAKTAKİLER)... ZEKİ ALASYA - TÜRKAN AĞRALI - KEMAL SUNAL - ALİ YALAZ - METİN AKPINAR (OTURANLAR)... Bu kadro Türkiye'nin yüzünü çok güldürdü.

Ünlülerin gençlik yılları

'Orhan Gencebay 'Baba' payesini almak üzere. 'Bir Teselli Ver' albümü 1971'de Türkiye'yi yerinden oynatmış. Arabesk müziğin altın yılları ve Orhan Gencebay da unutulmaz bestelere imza atıyor. Yapımcılar durur mu? Hemen film teklifini götürüyorlar. Filmin adı zaten hazır: "Bir Teselli Ver" Orhan Gencebay (neyse ki) kısa süren oyunculuk kariyerinin henüz başında, ancak karşısında iki büyük usta var: Hulusi Kentmen ve Hüseyin Peyda. Malesef ikisi aramızdan ayrıldı.

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2017 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro