eposta yazdır zoom+ zoom-

Ünlü iç giyim markası Mendo konkordato istedi!

Ünlü iç giyim markası Mendo konkordato istedi!

Dolar kuru şirketleri sarsıyor. Ticaret hayatında konkordato yani iflas anlaşması isteyen şirketler arasına ünlü iç giyim firması Mendo İç Giyim de katıldı. Konkordato talep eden şirkete mahkeme süre vererek komiser atadı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-09-2018 10:53 - Güncelleme: 07-09-2018 14:02

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) Başkanı da olan Osman Alyüz, çoğunluk hissedarı olduğu Mendo İç Giyim Tekstil Pazarlama Ve Dış Ticaret Limited Şirketi, Mendoğlu Çamaşırları Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi, Menpa Mağazacılık Pazarlama Tekstil Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi için konkordato başvurusunda bulundu. 

Dava başvurusu İstanbul Anadolu 2. Asliye Tic. Mahkemesine yapıldı. Mahkeme, yapılan başvuru sonrası, şirketleri hacizlere karşı korumaya alacak tedbir kararı verdi. Tedbir kararı ile birlikte, İcra İflas Hukukçusu Mehmet Kamil Yıldırım, Yeminli Mali Müşavir Kamil Ay ve Serbest Mali Müşavir İleri Akıncı konkordato komiseri olarak atandı. 

SEKTÖRÜN ÖNEMLİ OYUNCUSU
Davaya ilişkin ilk duruşma ise 30 Kasım günü yapılacak. Aynı zamanda, sektörel dernek konumundaki TİGSAD'ın başkanı da olan Alyüz'ün sahibi olduğu şirketler, iç giyim sektöründe önemli bir oyuncu konumunda.

Konkordato ilan eden firmalar hangileri? Konkordato nedir?

Mendo kimin sahibi Osman Alyüz kimdir aile lakabını marka yaptı

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ünlü iç giyim markası Mendo konkordato istedi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Sancar 07 Eylül 2018 17:37 Süleyman ve hadi kardeşler ve uçuyoruz kaçıyoruz diye milleti kandıran tüm yandaş medya çalışanlara gelsin bu haberler..

    CEVAP YAZ 1 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro