eposta yazdır zoom+ zoom-

Ünlü diplomat Şefik Fenmen vefat etti

Ünlü diplomat Şefik Fenmen vefat etti

Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen, 95 yaşında vefat etti. Robert Koleji ve Lozan Hukuk Fakültesi mezunu olan Fenmen, merhum Başbakan Adnan Menderes'in özel kalem müdürlüğü görevini de yürütmüştü.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 13-05-2018 22:35 - Güncelleme: 14-05-2018 00:50

Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen, 95 yaşında vefat etti. Merhum Başbakan Adnan Menderes'in özel kalem müdürü olarak görev yapan Fenmen, uzun yıllar Dışişleri Bakanlığı'nda büyükelçi olarak görev yaptı.

Emekli Büyükelçi Fenmen, yaşlılığa bağlı rahatsızlığı nedeniyle İstanbul'da hayatını kaybetti.

Fenmen'in cenazesi, yarın Zincirlikuyu Camisi'nde ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilmek üzere Ankara'ya gönderilecek.

Emekli Büyükelçi Şefik Fenmen'in cenazesi, 15 Mayıs'ta Dışişleri Bakanlığı'nda düzenlenecek tören ile Kocatepe Camisi'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecek.

ŞEFİK FENMEN KİMDİR?

Şefik Fenmen, 15 Mayıs 1923'te İstanbul'da doğdu. Robert Koleji ve Lozan Hukuk Fakültesi mezunu olan Fenmen, Dışişleri Bakanlığı'nda önemli görevlerde bulundu.

Fenmen, mesleğinin ilk yıllarında merhum Başbakan Adnan Menderes'in özel kalem müdürü olarak görev yaparken, Londra'da düşen uçakta Menderes ile kurtulan 3 kişiden biri oldu.

Şefik Fenmen, Şam, Belgrad, Madrid, Lizbon, Oslo, Kopenhag büyükelçisi olarak görev yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan büyükelçi olarak emekli olduktan sonra özel ilgi alanı olan Osmanlı ve Selçuklu halı, kilim ve çinileri hakkında konferanslar veren Fenmen, bir çocuk babasıydı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Ünlü diplomat Şefik Fenmen vefat etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro