eposta yazdır zoom+ zoom-

Üniversite öğrencileri yük taşıyabilen drone geliştirdi

Üniversite öğrencileri yük taşıyabilen drone geliştirdi

Teknofest İstanbul, "Milli teknoloji hamlesi" hedefleri doğrultusunda 20-23 Eylül'de İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapılacak. Bu teknoloji hamlelerinden biri de Kırıkkale Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği yük taşıyabilen drone.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2018 16:13 - Güncelleme: 19-09-2018 16:13

Teknofest kapsamında yarışmaya hazırlanan onlarca farklı ekip yarışma için son hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Kırıkkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden oluşan bir ekip ve beraberindeki 2 öğretim görevlisi, uzunca süredir yük taşıyabilen insansız bir hava aracı üzerinde gayretli bir çalışma yürütüyor. Bu drone'u diğerlerinden ayıran en önemli özellik, plastik parçalarının ve plastik parçaları üreten 3D yazıcının bu öğrenciler tarafından üretilmiş olması.

Toplamda 3 kilogram yük taşıyabilen ve 1 saat boyunca havada kalabilen bu drone ile yarışmada derece elde etmeyi planlayan öğrenciler, çalışmalarını daha da geliştirerek ülkemizi yurt dışında temsil etmeyi planladıklarını söylüyorlar.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Üniversite öğrencileri yük taşıyabilen drone geliştirdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro