eposta yazdır zoom+ zoom-

Uçak yolculuğunda kulaklar için ne yapmalı?

Uçak yolculuğunda kulaklar için ne yapmalı?

Uçak yolculuğu ve sağlık ilişkisine yakın baktığımızda karşılaşılan bu sağlık problemlerinin en başında kulak ile ilgili sorunların geldiği görülmektedir. Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyecilerine anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2018 17:49 - Güncelleme: 16-07-2018 22:00

Uçak seyehatlarinde ya da ani rakım farkı olan durumlarda kulaklarımızda oluşan problem esas olarak östaki borusunun yeterli işlev görememesiyle orta kulak basıncını eşitleyememesi sonucu oluşur. Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

Uçak inerken fiziksel kanunlara göre orta kulak boşluğundaki basınç hızla düşmeye başlar. Bu kulak zarımızın içe doğru çekilmesine yol açar. Orta kulağa açılan iç kulak zarları da orta kulağa doğru çekilir. Eğer orta kulaktaki basınç östaki borusu kullanılarak dengelenmezse, bu basıncın giderek düşmesi ile orta kulakta sıvı-kan birikmesi veya tüm zarlarda delinmeye kadar giden olaylar serisi gerçekleşir.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Uçak yolculuğunda kulaklar için ne yapmalı? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro