eposta yazdır zoom+ zoom-

TÜSİAD'dan faiz artırımı açıklaması

TÜSİAD'dan faiz artırımı açıklaması

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, Merkez Bankası'nın enflasyon ile mücadele için tüm adımları bağımsız bir şekilde atması gerektiğini belirterek dün gerçekleşen faiz artışıyla herkesin rahatladığını söyledi. TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ise Merkez'in hamlesi için 'bir miktar rahatlık sağladı' yorumunu yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 24-05-2018 11:01 - Güncelleme: 24-05-2018 11:01

TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda açılış konuşmasını yapan Özilhan, yüksek enflasyonun uzun vadeli düşünmeyi ortadan kaldırdığını belirterek, Merkez Bankası'nın enflasyon ile mücadele için tüm adımları bağımsız bir şekilde atması gerektiğini vurguladı. Özilhan, TCMB'nin dün attığı adımla herkesin biraz rahatladığını söyledi. Özilhan, ekonomide birinci önceliğin makro ekonomik istikrarın sağlanması gerektiğini ifade etti.

TÜSİAD BAŞKANI: BİR MİKTAR RAHATLATTI

Özilhan'ın ardından kürsüye gelen TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik de "Dün MB tarafından atılan adım son iki haftadır yaşanan süreçte bir miktar rahatlık sağladı. Bundan sonraki süreçte ekonomi yönetiminin ahenk içinde politika yapmasını bekliyoruz" dedi. 

"Yüksek büyüme ile ekonominin tekerleri hızlı dönüyor ama yüksek cari açık ve enflasyon ile patinaj yapıyoruz. Şu anda yaşadığımız durum budur" diyen Bilecik, "Bir an önce ekonomimize duyulan güveni yeniden tesis etmemiz gerekiyor, aksi halde ekonomimiz sert bir düzeltmeyle karşı karşıya kalacaktır." ifadesini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN TÜSİAD'dan faiz artırımı açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • yuceatam 24 Mayıs 2018 11:46 Ne ilginçtir ki; TÜSİAD şimdiye dek döviz ile ilgili hiç yorum yapmazken, ne oldu da faiz artışıyla ilgili olumlu yorumlar yapmaya başladı? Faiz lobisi ortaya çıkmaya başladı. İlahi Ya Rabbi finans yoluyla ülkemizde terör estiren, tüyü bitmemiş yetimin, emekçinin alın terini faiz ve türev yöntemlerle iç edenleri Kahhar ism-i şerifinle kahreyle! Amin.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro