eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den Yunanistan'a çok sert bayrak tepkisi!

Türkiye'den Yunanistan'a çok sert bayrak tepkisi!

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'da Türk bayrağının yakılmasını kınadı. Yapılan açıklamada "Bayrağımıza yönelik bu menfur eylemi gerçekleştirenler bir an önce yakalanmalı" ifadeleri kullanıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-03-2018 08:47 - Güncelleme: 07-03-2018 08:47

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleşen protestolarda aşırı sağcılar, Türk bayrağı yakıp, Büyükelçiliğe yürümüşlerdi. Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'da Türk bayrağının yakılmasını kınadı. Yapılan açıklamada "Bayrağımıza yönelik bu menfur eylemi gerçekleştirenler bir an önce yakalanmalı" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Yunanistan’daki ırkçı bir parti tarafından Atina’da 5 Mart tarihinde ülkemiz aleyhine düzenlenen bir gösteri sırasında bayrağımızın yakılmasını şiddetle kınıyoruz. Bayrağımıza yönelik bu menfur eylemi gerçekleştiren faillerin biran önce yakalanmalarını ve en kısa zamanda yargı önüne çıkartılmalarını Yunan makamlarından bekliyoruz" denildi.

AŞIRI SAĞCILAR TÜRK BAYRAĞI YAKTI
Yunanistan'ın başkenti Atina'da gerçekleşen protestolarda Türk bayrağı yaktılar, Büyükelçiliğe yürüdüler. Başkent Atina'da aşırı sağ "Hrisi Avgi" Partisi (Altın Şafak) Başkanı, Milletvekilleri ve sempatizanları Vassilisis Sofias caddesinde dün akşam saatlerinde toplanarak ellerinde Yunan bayraklarıyla Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'ne doğru yürüyüşe geçti.

TÜRK BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE YÜRÜMEK İSTEDİLER
Yaklaşık 500 kişilik grup motorize ekiple birlikte Türkiye aleyhine sloganlar atarak Türk Büyükelçiliği'ne yürümek istedi. Ancak Büyükelçiliğe giden cadde Çevik Kuvvet ekipleri tarafından araçlarla kapatılmıştı ve grubun geçmesine izin verilmedi.

Bunun üzerine aşırı sağcı grup üyeleri burada Türkiye aleyhine sloganlar atarak, Türk Bayrağı'nı ateşe verdi. "Türkler unutmuyorum, intikam alacağım" diyerek Çevik Kuvvet araçlarının arkasından slogan atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'den Yunanistan'a çok sert bayrak tepkisi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 07 Mart 2018 09:34 "Tez vakitte o hergeleler yakalana. Dar ağacına sürüle..." Her yeri kendi muz cumhuriyetimiz sanıyoruz.

    CEVAP YAZ 7 1
  • Misafir 07 Mart 2018 10:02 Bir başka ülkenin egemenlik timsaline ve devlet başkanına hakaret Avrupa ülkelerinin çoğunda suçtur. Hukuk bilmeden ahkam kesmeyin.

    1 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro