eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den Mladic kararına ilişkin açıklama

Türkiye'den Mladic kararına ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı, "Bosna Kasabı" Ratko Mladic'e müebbet hapis cezası verilmesi kararına ilişkin, "Kararın, benzer suçların tekrarlanmaması için örnek oluşturması ümit edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-11-2017 18:38 - Güncelleme: 22-11-2017 18:38

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesinin (ICTY), Mladiç’i, Bosna Hersek savaşı sırasında 1992-1995 yıllarında işlediği soykırım suçu, insanlığa karşı suçlar, savaş hukuku ihlalleri ve diğer suçlarından ötürü ömür boyu hapis cezasına mahkum ettiği hatırlatıldı. 

ICTY'nin Mladiç kararının, Bosna Hersek’te insanlığa karşı işlenmiş olan hiçbir suçun, bu konuda münhasıran yetkili mahkemelerce cezasız bırakılmayacağının ortaya konması açısından önemli olduğuna dikkati çekilen açıklamada, "Kararın, Bosna Hersek’te ve bölgede toplumsal barış ve uzlaşıya hizmet etmesi, ayrıca dünyanın başka yerlerinde ne yazık ki devam etmekte olan krizlerde benzer suçların tekrarlanmaması için örnek oluşturması ümit edilmektedir." ifadesine yer verildi.

"Bosna kasabı" olarak bilenen eski Sırp komutan Mladic hakkında ICTY, soykırım dahil çeşitli savaş suçlarından müebbet hapis cezası vermişti.

Bosna Kasabı Miladiç hakkında karar çıktı!Bosna Kasabı Miladiç hakkında karar çıktı!Bosna Kasabı Miladiç hakkında karar çıktı!Bosna Kasabı Miladiç hakkında karar çıktı!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Türkiye'den Mladic kararına ilişkin açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro