eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den Mesut Barzani'ye savaş uyarısı!

Türkiye'den Mesut Barzani'ye savaş uyarısı!

Türkiye'den IKBY'nin referandum kararı için arka arkaya açıklamalar geliyor. Milli Savunma Bakanı Canikli referandum kararı alan Barzani'ye savaş uyarısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-09-2017 16:40 - Güncelleme: 19-09-2017 16:40

Milli Savunma Bakanı Canikli, IKBY'nin referandum kararı ve Türkiye'ye uygulanan örtülü silah ambargosuyla ilgili açıklama yaptı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde gaziler onuruna düzenlenen programda konuştu.

ABD VE ALMAN ŞİRKETLERİ

Milli Savunma Bakanı Canikli: "Bugün birçok Amerikan ve Alman firması, savunma ürünlerinde kullandığımız yedek parçaları örtülü bir şekilde ambargo uygulayarak Türkiye'ye vermiyorlar, geciktiriyorlar. Şu anda içinde yaşadığımız durum, tablo bu. Hibe filan değil, parasını peşin veriyoruz ama terör örgütlerine karşı son derece bonkör ve eli açık davranıyorlar ama hamdolsun özellikle son yıllarda bu mücadeleyi tamamen kendi imkanlarımızla, kaynaklarımızla yerli savunma ürünleriyle yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz." dedi

BARZANİ'NİN REFERANDUM KARARI

Türkiye'den Barzani'ye son teklif: Garantör oluruz

Milli Savunma Bakanı Canikli, IKBY'nin referandum kararıyla bağlantılı gelişmelere ilişkin açıklama yaptı.Son günlerde ülkemizin güneyinde etnik yapı üzerine kurulu bir siyasi oluşum oluşturmaya çalışıyorlar, bu üst seviyede tehdit oluşumudur, buna müsaade edemeyiz.

SAVAŞIN FİTİLİNİN ATEŞLENMESİ ANLAMINA GELİR

Irak ve Suriye'nin toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması ne zaman biteceği bilinemeyen, küresel boyuta taşınacak daha büyük bir savaşın fitilinin ateşlenmesi anlamına gelir. Irak'ın toprak bütünlüğünün ortadan kaldırılması anlamına gelecek bir değişim Türkiye için çok ciddi bir risktir.

HİÇ KİMSE EN UFAK BİR TEREDDÜTTE OLMASIN

Risk faktörlerinin büyümesini engellemek için her türlü adımı atacağımızdan, her türlü kararı alacağımızdan hiç kimse en ufak tereddüt içinde olmasın. Güvenlik güçlerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz bundan sonra da görevinin başındadır; karar alınması ve adım atılması gerekiyorsa kararlılıkla yerine getirilecektir.

İMKANLAR SEFERBER EDİLECEK

Bu toprakları en iyi şekilde savunabileceğimiz imkanları oluşturmamız gerekir, en ufak rehavet ortamında çok ağır tablolarla karşı karşıya kalabiliriz. İhtiyaç duyulan bütün kaynak ve imkanlar seferber edilmektedir; bu mücadeleyi yürütebilmek için kaynağımız var. Çok daha iyi silah sistemlerini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz; dünyadan da çok ciddi talep var.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'den Mesut Barzani'ye savaş uyarısı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR23 YORUM
  • Hayrullah Taşdelen 20 Eylül 2017 05:44 Zoraki devletler arasi dostluklar,zorbalık çağriştirir. Kıbrısta ve her yerde bize düşmanlık edenler ortak dediklerimiz değil mi? Değiştirelim bu soysuz medeni yobazları.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro