eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den ABD'ye seyahat misillemesi

Türkiye'den ABD'ye seyahat misillemesi

Türkiye'ye seyahat uyarısı yapan ABD'ye karşı Türkiye'den yeni hamle geldi. Dışişleri Bakanlığı Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-01-2018 10:35 - Güncelleme: 12-01-2018 10:35

ABD, Türkiye’yi Sudan ve Venezuela gibi güvenlik açısından 3’üncü kategori riskli ülkeler arasında göstererek Türkiye’ye gideceklere “Yeniden düşünün” uyarısı yapmıştı. ABD'nin Türkiye'ye yönelik yeni kriz olarak adlandırılan uyarısına Dışişleri Bakanlığı'dan misilleme geldi. Bakanlık ABD'ye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarını 'terör saldırılarında artış var' diyerek uyardı. 

Bakanlığın açıklamasında şöyle denildi:

ABD’de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra, araçların kalabalık üzerine sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırıların, şehir merkezleri ile kültürel etkinlikleri, metro istasyonlarını, kamu binalarını, ibadet yerlerini hatta okul kampüslerini hedef almaya devam etmesi muhtemeldir.

Ohio Üniversite Kampüsünde, Forth Lauderdale-Hollywood Havalimanında, Minnesota’da Dar Al-Farooq Camiinde, Teksas’taki bir kilisede düzenlenen saldırılar, Charlottesville ve New York’ta araçların kalabalığa sürülmesi suretiyle gerçekleştirilen saldırılar ve son olarak da New York metrosundaki bombalı saldırı, ABD’de yaşanan terörizme ve/veya aşırı sağcı/ırkçı eylemlere örnek teşkil etmektedir.

"KEYFİ TUTUKLAMALARA MARUZ KALMAKTA..."

Ayrıca, resmi görevle ABD’ye seyahat eden kamu görevlisi vatandaşlarımız dahil Türk vatandaşları, muteber olmayan kaynakların ifadelerine dayanılarak keyfi tutuklamalara maruz kalmakta; vatandaşlarımıza yönelik olarak açılan davalarda, FETÖ terör örgütü mensubu ya da sempatizanı tanıkların önceden kurgulanmış asılsız iddialarına ve iftiralarına itimat edilmek suretiyle vatandaşlarımız hakkında adli kararlar verilebilmektedir.

Bu şartlarda, ABD’ye seyahat edecek olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını gözden geçirmelerinde ve seyahat etmeleri durumunda tedbirli olmalarında fayda görülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ABD ile yeni kriz Türkiye'yi 3’üncü kategoriye soktular

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'den ABD'ye seyahat misillemesi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Misafir 12 Ocak 2018 19:13 Hiç kimseye hiç sözüm yok sana yok bana yok hiç kimseye yok.

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro