eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye'den ABD'nin tehdidine sert yanıt! Yaptırımlara karşılık...

Türkiye'den ABD'nin tehdidine sert yanıt! Yaptırımlara karşılık...

ABD'nin Türkiye'yi yeni yaptırımlarla tehdit etmesi Türkiye'nin büyük tepkisine neden oldu. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan ABD yaptırımlarıyla ilgili bir son dakika açıklaması geldi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in yeni yaptırım tehdidine yanıt veren Pekcan, ''ABD'nin yaptırımlarına karşılık verdik vermeye devam edeceğiz'' açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-08-2018 10:50 - Güncelleme: 17-08-2018 10:50

ABD Başkanı Trump yaptığı skandal paylaşımla  Rahip Andrew Brunson'ın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını söyledi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, “Türkiye Papaz Brunson’ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız” demişti. 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan Mnuchin'a yanıt gecikmedi. Pekcan, ''ABD'nin yaptırımlarına karşılık verdik vermeye devam edeceğiz'' dedi. Bakan Pekcan açıklamasının devamında "Mali piyasalara yöneltilen atak bertaraf edildi" şeklinde konuştu.

ABD'YE KARŞILIK VERECEĞİZ: Pekcan, şunları söyledi: "ABD'nin siyasi konular ile ekonomik işbirliği konularını hassasiyet gözetmeden birbirine karıştırdığına şahit oluyoruz. Bu sadece ABD ekonomisini değil tüm dünya ekonomisini olumsuz yönde etkilemekte. Türkiye olarak ABD'nin almış olduğu tedbirlere uluslararası ticaret hukukundan gelen haklarımız ile ve Dünya Ticaret Örgütü kurallarına uygun olarak aynı şekilde karşılık verdik ve vermeye devam edeceğiz.

DİYALOG VE İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ: Üreticimizin ve ihracatçımızın bütün pazarlarda her koşulda haklı davalarında her zaman yanlarında olacağız. Umuyoruz ki ABD'li dostlarımız da bu gerçeği en kısa zamanda görecek ve küresel ekonomiyi ve yatırım ortamı açısından yapıcı adımlar atacaktır. Her zaman olduğu gibi kendileri ile diyalog ve işbirliğine açığız"

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye'den ABD'nin tehdidine sert yanıt! Yaptırımlara karşılık... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Misafir 19 Ağustos 2018 13:29 abd ile işbirliği istemiyoruz arkadaş kesin ilişkileri Türkiye'ye çıban olmaktan başka ne yapabildi ki bu güne kadar

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Ruhsar Pekcan
RUHSAR PEKCAN KİMDİR?

Ticaret Bakanı olan Ruhsar Pekcan kimdir, aslen nereli? Karon Mühendislik şirketinin sahibi olan Ruhsar Pekcan'ın yaşamına dair kesitler içeren biyografisi: Ruhsar Pekcan aslen Manisalı.1958 doğumlu olan Pekcan evli ve iki çocuk an

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro