eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye için şok çıkış: İmkansız, gerek bile yok

Türkiye için şok çıkış: İmkansız, gerek bile yok

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Türkiye'nin önümüzdeki yıllarda Avrupa Birliği'ne (AB) üye olamayacağını savundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2018 17:49 - Güncelleme: 20-07-2018 00:44

İzvetiya gazetesine demeç veren Borisov, göçmen sorununa verdiği destek nedeniyle AB'nin bir bütün halinde ve Bulgaristan'ın kısmen Türkiye'yle yakın ve yapıcı işbirliği eğiliminde olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin AB'ye girmesinin imkansız olduğunu savunan Borisov, "Türkiye, 50 yılı aşkın bir süredir AB'ye girmeye çalışıyor ancak mevcut durum ve bozulan ilişkiler nedeniyle bu ülkenin AB'ye gireceğini konuşmaya bile gerek yok" dedi.

 AB YETKİLİSİ: TÜRKİYE GİDEREK AB'DEN UZAKLAŞIYOR

Borisov'un paylaştığı görüş, AB yönetiminde de hakim durumda.

Gazeteye demeç veren AB yönetiminden bir yetkili, Türkiye'nin AB'den git gide uzaklaştığını ve ilişkilerin giderek zorlaştığını belirtti.

Yetkili, "AB, Türkiye'deki insan hakları ve temel özgürlükler ile ilgili durumdan son derece rahatsız. Üyelik sürecinin yeniden başlaması içinAnkara, ülkedeki durumu değiştirmeli ve normlarını Avrupa'nın ilke ve değerleriyle uygun hale getirmeli" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye için şok çıkış: İmkansız, gerek bile yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • Misafir 19 Temmuz 2018 22:29 Böyle bulgarlar vs laf yapacaksa zaten hiç gerek yok girmeye yahu ne ab imiş bırakın arkadaş başka işlerle yönelin yaaa vaktimizi kendimizi resmen harap ediyoruz niçin yani bu kadar ab girme merakı istek ve arzusu ??? Kaç yıl oldu hala uğraşıyoruz... Bırakın onlar uğraşssın artık... farklı yöntemlere bakmanın zamanı gelmedi mi hani... ????

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro