eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye Fransa'nın yaptığı açıklamayı yalanladı! Herkesi kandırmış

Türkiye Fransa'nın yaptığı açıklamayı yalanladı! Herkesi kandırmış

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede Afrin'e atıfta bulunmadığını açıkladı. Aksoy ''kamuoyuna yalan bilgi vermenin yanlışlığına ilişkin tepkimiz Fransız makamlarına iletilmiştir" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-02-2018 09:38 - Güncelleme: 28-02-2018 09:38

Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan asılsız açıklamalara Dışişleri Bakanlığı'ndan cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi yapan Macron'un, 2401 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararından bahsederken Afrin’e atıfta bulunmadığı açıklandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy'un yazılı açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Fransa Cumhurbaşkanı Macron’la dün yaptığı telefon görüşmesi hakkında Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinden yapılan açıklamada belirtilenin aksine, sözkonusu görüşmede Sayın Macron, Suriye’de insani duruma ilişkin 2401 sayılı BM Güvenlik Konseyi kararından bahsederken Afrin’e atıfta bulunmamıştır." ifadelerine yer verildi.

KENDİ BASININA YALAN BİLGİ VERDİ: Yapılan görüşmeyi kasıtlı olarak asılsız haberlerle medyaya sevkeden Fransız yetkililere tepki gösterilen açıklamada; "Telefon görüşmesinin içeriğiyle Fransa Cumhurbaşkanlığı ofisinin açıklaması arasındaki dürüstlüğe sığmayan sözkonusu farklılığa ve konuşma kayıtlarda olduğu halde kamuoyuna yalan bilgi vermenin yanlışlığına ilişkin tepkimiz Fransız makamlarına iletilmiştir" denildi.

Mehmetçik'i hayrete düşüren görüntü! Afrin'de ortaya çıktı

Afrin'de ele geçirilen köyde şoke eden görüntü

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye Fransa'nın yaptığı açıklamayı yalanladı! Herkesi kandırmış haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR12 YORUM
  • KADER............ 28 Şubat 2018 15:03 NE KADAR DA SAMİMİ BİR DURUŞLARI VAR,MUHABBET DOLU.E BİRAZCIK KANDIRMIŞ,OLSUN O KÜÇÜK.!!

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro