eposta yazdır zoom+ zoom-

Türkiye Bağdat yönetimiyle anlaştı! Barzani'ye büyük şok

Türkiye Bağdat yönetimiyle anlaştı! Barzani'ye büyük şok

25 Eylül'de yapılan tartışmalı Kürt referandumu sonrası Irak hükümeti çeşitli yaptırımlar uygulamaya başladı. Bu yaptırımlardan biri de petrol...Bağdat hühümeti petrolünün ihracatı konusunda Türkiye'yle anlaştı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 28-09-2017 09:28 - Güncelleme: 28-09-2017 09:28

Irak hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye petrol ihracatı konusunda sadece Bağdat hükümetiyle pazarlık yapılması konusunda anlaştı.

Irak Başbakanlık ofisinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

TÜRKİYE BAĞDAT HÜKÜMETİYLE MUHATAP OLACAK

Yapılan açıklamada Türkiye'nin ham petrol ihracatı için Bağdat hükümetiyle prensipte anlaştığı duyuruldu.Türkiye petrol ticaretinde artık Irak hükümetiyle muhatap olacak.

REUTERS SON DAKİKAYI DUYURDU

Reuters haber ajansı, Türkiye ve Irak'ın ham petrol ihracatı için prensipte anlaşmaya vardığını son dakika gelişmesi olarak duyurdu. Açıklamayı, Irak Başbakanlık ofisi yaptı.Açıklamada, "Türkiye petrol ticaretinde bizimle muhatap olacak" ifadesi dikkat çekiyor.

IRAK HÜKÜMETİYLE YAKIN İŞBİRLİĞİ

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin (IKBY) attığı referandum adımıyla birlikte Bağdat ve Ankara arasında yakın bir işbirliği söz konusu.Türk ordusunun Habur Sınır Kapısı'nda gerçekleştirdiği tatbikata Irak askerleri de katılıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türkiye Bağdat yönetimiyle anlaştı! Barzani'ye büyük şok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • sok falan degil 28 Eylül 2017 10:47 olmayan bagdat hukumeti, iranin himayesi altindaki bagdat hukumeti, peh. siz bu sok haberlerle milleti kandirmaya devam edin. dunya disarda farkli donuyor ;)

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro