eposta yazdır zoom+ zoom-

Türker sivil topluma dikkat çekti

Türker sivil topluma dikkat çekti

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Başkanı Nezaket Emine Atasoy ile görüştü,

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-02-2013 14:06 - Güncelleme: 24-10-2015 09:10

DSP Genel Başkanı Masum Türker, ''Bir ülkede sivil toplum örgütlerinin faaliyetleri, o ülkede hem demokratikleşmeyi hem de özgürleşmeyi hızlandırır'' ifadesini kullandı.

Türker, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyetle DSP Genel Merkezi'nde görüştüğünü bildirdi. 

Türker, sivil toplum örgütlerinin gönüllü faaliyet gösteren kurumlar olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bir ülkede sivil toplum örgütlerinin faaliyetleri, o ülkede hem demokratikleşmeyi hem de özgürleşmeyi hızlandırır. Sivil toplum örgütleri, ulusal çıkarları koruyacak mekanizmanın yapılandırılmasında büyük önem taşımaktadır. 

Türkiye'de güce dayanmak, güçten faydalanmak dışında bir amacı olmayan faydacı zihniyet yerine, düşünce ve ideolojiye dayalı siyasete ihtiyaç vardır. Bunun temelleri de sadece siyasi partilerde değil, sivil toplum örgütlerinde de belirli hedeflere odaklanılarak atılabilir, aynı hedef için odaklanan insanların birliktelikleri pekiştirilebilir.''

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro