eposta yazdır zoom+ zoom-

Türk yetkililerde NYT'ye kan donduran açıklama! Kaşıkçı'yı testereyle...

Türk yetkililerde NYT'ye kan donduran açıklama! Kaşıkçı'yı testereyle...

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili sorular henüz yanıt bulmadı. Bütün dünyanın konuştuğu olayla ilgili Türk yetkililer ilk kez New York Times'a açıklama yaptı. Türk yetkili kan donduran detayı da açıkladı. Suudi infaz timi sadece bu cinayet için getirdiği testere ile Kaşıkçı’yı öldürüp parçalara ayırmış

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-10-2018 10:00 - Güncelleme: 10-10-2018 10:00

ABD'nin saygın gazetelerinden New York Times'a konuşan Türk yetkililer, "Kraliyet ailesinin kararıyla Kaşıkçı, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürüldü" açıklamasını yaptı. İsmini açıklamayan yetkili gelişme ile ilgili olarak "Pulp Fiction filmi gibi" ifadesini kullandı.

Evlenmek için alması gereken belgeleri almak üzere İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na giden ve o günden beri ortada görülmeyen Suudi muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili şok bir açıklama yapıldı. New York Times gazetesine konuşan üst düzey Türk yetkililer, Kaşıkçı’nın konsoloslukta infaz edildiğini açıkladı.

İşte Suudi Arabistan'dan gelen 15 kişilik suikast timi!

İNFAZ TİMİ TESTERE İLE KAŞIKÇI'YI PARÇALARINA AYIRDI: İsmini açıklamayan yetkili, Kaşıkçı’nın suikastının hızlı ve karmaşık bir operasyon şeklinde tamamlandığını ve Kaşıkçı’nın iki saat içerisinde öldürüldüğünü ifade etti. Suudi infaz timinin sadece bu cinayet için getirdiği testere ile Kaşıkçı’yı öldürüp parçalara ayrıldığını söyleyen yetkili yaşananların ünlü yönetmen Quentin Tarantino’nun filmlerine benzediğini "Pulp Fiction filmi gibi" sözleriyle aktardı.

BU ÖLÜM EMRİNİ SUUDİ LİDERLER VERDİ: David D. Kirkpatrick ve Carlotta Gall imzalı haberde gazete, bir haftayı aşkın süredir haber alınamayan Kaşıkçı’nın ölmüş olabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu vurgularken, ismini açıklamayan yetkili, Kaşıkçı’nın öldürülme kararının üst düzey Suudi liderlerden geldiğini çünkü bu denli karmaşık bir operasyona alt seviyelerde yetkililerin onay veremeyeceğini açıkladı. Kaşıkçı’nın geldiği gün iki charter uçağıyla 15 Suudi’nin Türkiye’ye giriş yaptığı ve bu 15 kişinin de birkaç saat sonra Türkiye’yi terk ettikleri ifade edildi.

ARALARINDA OTOPSİ UZMANI DA VAR: Yetkili, bu ekiptekilerden birinin otopsi uzmanı olduğunu söyledi. İsmini açıklamadan konuşan kişi, "Orada vücudu parçalara ayırmak için bulunuyordu muhtemelen" dedi.

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı yazdı: Şu bir gerçek ki...

Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardından gözler Prens Selman'ın üzerinde

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Türk yetkililerde NYT'ye kan donduran açıklama! Kaşıkçı'yı testereyle... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • Misafir 16 Ekim 2018 13:10 Fatma CENGİZ Antalyalı mı Erkek adam Fatma Cengiz mi oldu.Anlayamadım.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro