eposta yazdır zoom+ zoom-

Türk futbolculara kötü haber! Hazine noktayı koydu

Türk futbolculara kötü haber! Hazine noktayı koydu

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye'de oynayan Türk futbolcuların dövizle sözleşme yapamayacaklarını kesin olarak açıkladı... Dövizle sözleşmeyi TL'ye çevirmeyen hem kulübe hem de futbolcuya ceza gelecek.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-10-2018 07:55 - Güncelleme: 16-10-2018 08:49

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı, sözleşmelerde TL’ye dönülmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararının ardından en çok merak edilen konuların başında gelen futbolcuların sözleşmelerine ilişkin kafalardaki sorulara cevap verdi. “Futbolcuların ücretleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak ödenebilir mi?” sorusuna Hazine şu çarpıcı cevabı verdi:

YABANCI FUTBOLCULARA DÖVİZLE ÖDEME... “Futbolcu ücretleri iş sözleşmesi kapsamında olup, Tebliğ’in 8 inci maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca: Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunmayan futbolcuların ücretlerinin döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak ödenmesi mümkündür."

YERLİ FUTBOLCUYA DÖVİZ YASAK... "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile vatandaşlık bağı bulunan futbolcuların Türkiye’de yerleşik kulüplerle yapacağı sözleşmelerin döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılması mümkün değildir.”

TL'YE DÖNMEYENE CEZA VAR... Cumhurbaşkanlığı kararına göre, sözleşmelerde TL’ye dönülmezse 6 bin 300 lira ile 55 bin lira arasında idari para cezası söz konusu olacak. Para cezası sözleşmeyi imzalayan iki taraf için de ayrı ayrı kesilecek. Cezadan sonra aynı şey tekrarlanırsa bu cezalar iki katı uygulanacak.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Türk futbolculara kötü haber! Hazine noktayı koydu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • Misafir 16 Ekim 2018 10:58 futbolcular neden düşük vergi veriyor, asgari ücretle çalışıyor görünüyorlar bu nasıl bir sistem. ben işçi iken %27 vergi diliminde ayda 1500 tl.ye yakın vergi veriyorum. bunlarda utanma yok mu.

    CEVAP YAZ 0 56

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro